Регіональний офіс міжнародного співробітництва

Регіональний офіс міжнародного співробітництва – ініціатива Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, що має на меті розвиток взаємодії місцевих та регіональних влад з міжнародними партнерами, які прагнуть співпрацювати на рівні області та територіальної громади.

Про Регіональний офіс міжнародного співробітництва 

Розпорядження голови Сумської обласної державної адміністрації № 175-ОД «Про Офіс регіонального центру міжнародного співробітництва» від 04.05.2023

-----
План розвитку міжнародного співробітництва Сумської області на 2024 рік
-----

Незважаючи на відступ агресора із Сумської області, війна триває. Сумщина має найбільший кордон з росією, отже метою є формування нових підходів та сценаріїв розвитку територій, створення сучасної філософії життя в прикордонні. Рівень соціально-економічного розвитку визначатиме як подальший перебіг воєнних дій, так і спроможність нашої держави успішно відбудуватися після їх закінчення.

Стратегія відновлення та розвитку економіки Сумської області на 2022-2024 роки містить аналіз сценаріїв розвитку області, які визначають бачення можливостей та результати майбутнього Сумщини. Також сформовано каталог проєктних ідей, що буде реалізовуватися територіальними громадами області за підтримки центральних органів державної влади та міжнародних партнерів.

У червні 2023 року Стратегію актуалізовано з врахуванням поточної ситуації, що склалася у 2022-2023 роках, внутрішніх та зовнішніх факторів, а також наявних механізмів та інструментів, що запроваджені в державі для ліквідації наслідків повномасштабної війни та пришвидшення відновлення економіки. У Стратегії враховано Цілі сталого розвитку, що були ухвалені Організацією Об’єднаних Націй у 2015 році, а також документи Європейського Союзу у сфері регіональної політики.

 

 

СУМСЬКА ОБЛАСТЬ – ПРІОРИТЕТНИЙ РЕГІОН ДЛЯ СПІВПРАЦІ З МІЖНАРОДНОЮ ОРГАНІЗАЦІЄЮ «ЛЮДИНА В БІДІ»

Директор Департаменту міжнародного співробітництва та економічного розвитку Олександр Кучков, заступник директора Департаменту міжнародного співробітництва та економічного розвитку – начальник управління міжнародного співробітництва та підприємництва Олексій Оксантюк, директор Департаменту цивільного захисту населення Олександр Милаш та директорка Департаменту з питань соціальної політики, ветеранів та реінтеграції Людмила Мусіяка провели координаційну зустріч із представниками міжнародної організації «Людина в біді».

У ході зустрічі були обговорені наступні питання:

 • поточний досвід співпраці Сумської ОВА з організацією «Людина в біді»;
 • сфери діяльності, у яких Сумська область отримує підтримку;
 • поточна безпекова ситуація в області;

РОЗВИТОК СПІВРОБІТНИЦТВА З ОРГАНІЗАЦІЄЮ ACTED

Директор Департаменту міжнародного співробітництва та економічного розвитку Олександр Кучков та директорка Департаменту з питань соціальної політики, ветеранів та реінтеграції Людмила Мусіяка провели координаційну зустріч із представниками міжнародної організації ACTED.

У ході зустрічі були обговорені наступні питання:

 • поточний досвід співпраці Сумської ОВА з ACTED;
 • сфери діяльності, у яких ACTED підтримує Сумську область;
 • створення соціального хабу підтримки громадян у Конотопі;

МИ ГОТОВІ ДО АКТИВНОЇ ФАЗИ РОБОТИ

Керівники Департаментів Сумської ОДА провели зустріч із представниками УВКБ ООН, на якій було обговорено реалізацію проекту будівництва модульних будинків для внутрішньо переміщених осіб.

Першочерговими питаннями у порядку денному були:

 • обговорення поточної безпекової ситуації в регіоні;
 • виділення допомоги Путивльському водоканалу;
 • допомога жителям міста Дружба;

ЩЕ ОДИН ВАЖЛИВИЙ НАПРЯМОК У ВІДНОВЛЕННІ СУМЩИНИ

Заступниця голови Сумської обласної державної адміністрації Олена Бойко провела координаційну зустріч із представниками міжнародної організації ПРООН. У зустрічі також взяли участь директор Департаменту міжнародного співробітництва та економічного розвитку Олександр Кучков, представники департаментів Сумської обласної державної адміністрації та Сумської міської ради в галузі реінтеграції ветеранів, соціального захисту населення.

У ході зустрічі були обговорені наступні питання:

 • першочергові потреби регіону;
 • Участь Сумської області у пілотних проектах ПРООН з надання психологічної допомоги;
 • допомога у реінтеграції для ветеранів і новітні підходи для досягнення цієї мети;
 • Представники організації-партнера представили свої пропозиції за напрямами:
 • розширення можливостей для залучення ветеранів та їх сімей до реінтеграції;