НАЛАГОДЖЕННЯ СПІВПРАВЦІ СУМЩИНИ З ВЕЛИКОЮ БРИТАНІЄЮ

У період з 14 до 22 травня 2024 року директор Департаменту міжнародного співробітництва та економічного розвитку Сумської обласної державної адміністрації Олександр Кучков разом з президентом Сумської торгово-промислової палати Костянтином Макаренком відвідали з робочим візитом Велику Британію. Під час візиту, організованого спільно Сумською та Лондонською ТПП, досягнуто домовленостей щодо налагодження співробітництва між Сумщиною та Великою Британією.

Зокрема, 15 травня 2024 року Олександр Кучков та Костянтин Макаренка зустрілися з представниками Лондонської ТПП – Джеймсом Уоткінсом, керівником політичного відділу, Ігорем Бартківом - проєктним менеджером по Україні, та Посольства України у Великій Британії – Інною Єгоровою, другим секретарем та Костянтином Кузьміним, аташе відділу з економічних питань. У ході зустрічі досягнуто домовленостей про обмін контактами для виходу бізнес-спільноти Сумської області, зокрема у сфері машинобудування, легкої промисловості, сільського господарства, деревообробки та виробництва крафтової продукції, на ринки Великої Британії. Також були обговорені питання проведення спільно з Лондонською ТПП семінарів для представників бізнесу Сумщини.

Крім цього, представники Сумщини заручилися підтримкою Посольства України у Великій Британії щодо сприяння у вирішенні питань можливого надання для Сумської області автомобільної техніки, що використовуватиметься у медичних і гуманітарних цілях, зокрема через програму ULEZ (Ultra low ecological zone).

22 травня 2024 року представники Сумської області зустрілися з Девідом Тейлором, кандидатом до парламенту Великої Британії від міста Гемел Гемпстед (округ Дакорум графства Хартфордшир на сході Великої Британії). Під час зустрічі Девіду Тейлору презентовано економічний потенціал Сумщини, у тому числі діяльність Сумського машинобудівного кластеру енергетичного обладнання, а також Стратегію регіонального розвитку Сумської області на 2021 - 2027 роки.

Сторони окреслили амбітні плани по налагодженню міжрегіонального співробітництва, у тому числі між містом Сумщини та Гемел Гемпстедом, а також співпраці між Сумською та Лондонською ТПП. Крім цього, обговорені шляхи налагодження гуманітарної підтримки Сумської області, зокрема щодо забезпечення її транспортними засобами та іншим гуманітарним обладнанням.