У СУМЩИНИ НОВІ ПАРТНЕРИ

Перший заступник голови Сумської ОДА – начальника ОВА Тарас Савченко разом із колегами Департаменту міжнародного співробітництва та економічного розвитку Сумської ОДА провів онлайн зустріч з керівником програм Північного офісу Норвезької ради у справах біженців Керолайн Деваст та Іриною Кузьменко.

Представникам організації була висловлена велика подяка за їх бажання надати підтримку та допомогу жителям Сумщини, які постраждали від дій країни-агресора та визначені нагальні проблеми та потреби людей.

Представники Норвезької ради у справах біженців представили структуру своєї організації в Україні, а також свої основні програми:

  • відновлення зруйнованих домогосподарств;
  • захист від насильства та тяжких обставин;
  • допомога у сфері освіти, ремонт шкіл, допомога вчителям.

Норвезька ради у справах біженців має намір відкрити свій офіс у північній частині Сумщини.

Продовжується евакуація населення з Великописарівського та Серединобудського районів. Тому є вкрай необхідним зведення модульних містечок для розміщення евакуйованих у більш безпечній південній частині Сумщини. Керівництво Сумської ОВА запропонувало розширити Норвезькій раді у справах біженців мандат їх діяльності на територію усієї Сумщини.

За результатами зустрічі було досягнуто домовленостей щодо системної співпраці у допомозі жителям регіону. Зазначена співпраця буде здійснюватися завдяки діяльності Регіонального офісу міжнародного співробітництва.