ФОНД ВІДНОВЛЕННЯ УКРАЇНСЬКИХ ГРОМАД: РАЗОМ З ПАРТНЕРАМИ ФОРМУЄМО ДЕДЛАЙНИ ТА ПЛАНИ

З цією  метою 04.04.2024 відбулася робоча онлайн зустріч (онлайн) першого заступника голови Сумської обласної державної адміністрації – начальника обласної військової адміністрації Тараса САВЧЕНКА з представниками Міжнародної організації з міграції (МОМ), а також Продовольчої та сільськогосподарської організацією ООН (ФАО). Зустріч була організована за сприяння Офісу Координаторки системи ООН в Україні.

Як відомо, Фонд відновлення українських громад – пілотний фінансовий інструмент підтримки Сумської області для розвитку сільського господарства та  економічної стійкості, зокрема:

  • підтримка приватних домогосподарств;
  • підтримка мікро-, малого та середнього бізнесу, кластерних утворень (у тому числі, ліквідація наслідків пошкоджень, спричинених збройною агресією рф);
  • підтримка та розвитку молочного скотарства, бджільництва та аквакультури.

Для його впровадження виділено 4,6 млн доларів США (фінансування надали Данія та Люксембург). Кошти порівну (по 2,3 млн дол. США) розділені між організаціями-виконавцями проєктів – МОМ та ФАО. Станом на 01.04.2024 весь обсяг коштів фактично їм перерахований.

Зауважимо, що до оцінювання проєктних пропозицій була залучена Сумська обласна державна адміністрація – обласна військова адміністрація, що дозволило більш чітко та систематично сфокусувати можливості проєкту для задоволення потреб громад області. Наразі його географія охоплює всю територію області.  На початку травня 2024 року МОМ та ФАО планують оголосити грантові конкурси у межах напрямків проєктів.

За результатами зустрічі досягнуто домовленостей щодо встановлення часових термінів виконання кожного етапу проєкту та визначення його відповідальних виконавців, як на рівні міжнародних партнерів, так і на рівні ОВА.