В ОБЛАСТІ БУДЕ РЕАЛІЗОВАНО НОВИЙ ПРОЕКТ ДОПОМОГИ ВІД МІЖНАРОДНИХ ПАРТНЕРІВ

28 квітня відбулася зустріч керівництва Сумської обласної державної адміністрації з делегацією Міжнародної організації з питань міграції (МОМ). Представники МОМ презентували новий проект міжнародної допомоги, який буде реалізований у Сумській області.

Проект спрямований на економічну інтеграцію внутрішньо переміщених осіб, постраждалих від воєнного конфлікту і фінансується Урядом Німеччини. Метою проекту є покращення соціально-економічної інтеграції та стійкості ВПО, та осіб, які повернулися, та приймаючих громад шляхом зміцнення громадської солідарності та сприяння сталому їх працевлаштуванню.

Основними напрямками реалізації проекту є підтримка об’єктів критичної інфраструктури, переробних підприємств, експортоорієнтованих підприємств, транспортних та логістичних підприємств.

Загальний бюджет проекту становить 20 млн. євро. У межах фінансування будуть виділені гранти 150 суб’єктам мікробізнесу по 7000 євро, 90 суб’єктам малого бізнесу по 20000 євро, 45 стартапам по 15000 євро.

Крім цього 500 осіб отримають ваучери на освітні/професійні курси підвищення кваліфікації, 300 підприємств отримають консультаційні послуги.

Також буде підтримано діяльність 1 кластеру для стимулювання експорту, підвищення конкурентоспроможності своєї продукції, зменшення операційних та економічних витрат, сприяння економічному розвитку області. У 4 територіальних громадах буде відремонтовано 8 об’єктів критичної інфраструктури.

МОМ створюватиме нові соціально-економічні хаби і субхаби та розширюватиме спроможності вже існуючих хабів. Метою таких зусиль є забезпечення максимальної синергії між економічним та соціальним компонентами розвитку, сприяння розвитку ланцюгів доданої вартості, зміцнення партнерств із представниками приватного сектора, сприяння обміну навичками між поколіннями, а також організація та координація цільової професійної підготовки населення. Працівники хабів і субхабів пройдуть навчання та отримають фінансову підтримку для надання послуг із підтримки соціально-економічної стійкості громад та інтеграції ВПО, включно з програмами наставництва, тематичними семінарами для місцевих підприємців та послугами з підтримки психічного здоров’я та психосоціальної підтримки.