ЗАПОЧАТКОВУЄМО НОВИЙ ЕТАП СПІВРОБІТНИЦТВА З ЄВРОПЕЙСЬКИМ ІНВЕСТИЦІЙНИМ БАНКОМ

Ця теза була визначальною під час зустрічі першого заступника начальника Сумської обласної військової адміністрації Тарас САВЧЕНКО з Головою Постійного представництва Європейського інвестиційного банку в Україні Жаном-Еріком С. де Загоном.

До зустрічі також долучилися представники Офісу Координаторки системи ООН в Україні, ПРООН та Департаменту міжнародного співробітництва та економічного розвитку Сумської ОДА.

Під час зустрічі було обговорено попередній досвід співпраці Сумщини з партнерами з ЄІБ та ПРООН, можливості та перспективи для поглиблення співробітництва. Наразі на Сумщині у рамках проєкту МТД «Технічна допомога кінцевим бенефіціарам Надзвичайної кредитної програми для відновлення України та Програми з відновлення України» реалізується 4 проєкти у межах Конотопської та Роменської громад. Розпорядженням Кабінету Міністрів України на реалізацію цих проєктів у 2024 році уже виділено 110 млн гривень.

Водночас, у ході зустрічі наші партнери поділились своїм баченням пріоритетних напрямків співпраці, зокрема у межах Стратегії відновлення та розвитку економіки Сумської області на 2022-2024 роки. Представники ОВА запропонували поглиблення кооперації у цих сферах разом з можливістю допомоги у вирішенні поточних питань області.

Партнери повідомили про значне збільшення можливостей для підтримки проєктів Сумської області у рамках конкурсних пропозицій Програми з відновлення України, що зумовлено переходом до третього етапу підтримки України від ЄІБ.

За результатами зустрічі було домовлено про продовження співпраці, проведення нових зустрічей, зокрема у квітні,  що мають на меті залучення більших інвестицій та започаткування нових проєктів, які мають на меті розвиток громад Сумської області.