ПРООН ПЛАНУЄ РЕАЛІЗУВАТИ У 6 ГРОМАДАХ СУМЩИНИ ПІЛОТНИЙ ПРОЄКТ З ПІДТРИМКИ ВЕТЕРАНІВ

Загальний бюджет програми – 1,6 млн доларів США, що покривається за рахунок донора – Уряду Нідерландів

Деталі подальшої співпраці, плани та напрямки реалізації проєкту з надання допомоги ветеранам начальник Сумської обласної військової адміністрації Володимир АРТЮХ обговорив під час зустрічі із керівницею напряму «Громадська безпека та соціальна згуртованість» Федерікою ДІСПЕНЦОЮ.

Цей проєкт сконцентрований на підтримці ветеранів, членів їх родин та ветеранської спільноти, в тому числі, через громаду і громадянське суспільство. Тому ряд грантів передбачено спрямувати на ветеранів, а частина буде орієнтована на громаду для організації такої допомоги.

«Для нас є вкрай важливим і відповідальним той факт, що міжнародні партнери обрали Сумщину у якості пілотного регіону для запровадження цієї соціально важливої ініціативи. Дякуємо за системну підтримку та конкретні можливості. Ми налаштовані на серйозну роботу, щоб досягти максимального ефекту, не розпорошуючи зусиль та ресурсів», – зазначив Володимир Артюх.

Федеріка Діспенца підкреслила, що програма передбачає не просто підтримку ветеранів, як групи, а запровадження системного підходу у роботі з громадами.

«Ми хочемо бути інклюзивними і вкючати ветеранів у суспільні реінтеграційні процеси, через взаємодію з громадами і громадським сектором. Тому наше завдання – не лише підтримати ветеранів, допомогти у подальшій реінтеграції у суспільство, а й підготувати громади, щоб вони були спроможні надати весь комплекс допомоги ветеранам та ветеранським спільнотам», – прокоментувала вона.

Як зауважив Володимир Артюх, Сумщина зацікавлена у якісній реалізації даного проєкту, адже ветеранська політика сьогодні є одним із пріоритетів країни і області.

Разом з тим, компонент міжнародної підтримки має тісно корелюватися із державницькою позицією та нагальними потребами суспільства. Тож у цьому проєкті мають бути передбачені роль і місце помічників ветеранів, через яких наразі держава забезпечує комплексну підтримку захисників, які повертаються до цивільного життя.

Найближчим часом Сумська ОВА та ПРООН мають визначитися із переліком 6 громад, де буде розпочато реалізації проєкту.