ШВЕДСЬКИЙ ЧЕРВОНИЙ ХРЕСТ ПЛАНУЄ ПОБУДУВАТИ МОДУЛЬНЕ МІСТЕЧКО ДЛЯ ВПО НА СУМЩИНІ

Це питання та інші аспекти співпраці обговорив начальник обласної військової адміністрації Володимир АРТЮХ з представниками делегації Шведського Червоного Хреста, яка прибула з візитом на Сумщину

Очільник області подякував гостям за системну підтримку Сумської області представниками Червоного Хреста та відзначив ефективну роботу обласної організації Товариства Червоного Хреста України.

За його словами, 2023 рік був досить продуктивним у плані взаємодії з представництвами Червоного Хреста та надання допомоги людям. Фінансова підтримка постраждалому населенню Сумщини і ВПО лише через програмну діяльність обласного товариства обраховується у сумі 102 мільйона гривень.

«Ми налаштовані на подальшу співпрацю та продовження гуманітарних проєктів, започаткування нових довгострокових ініціатив. Вони також є яскравим підтвердженням тих рішень, які наразі прийнято в Євросоюзі щодо довгострокової допомоги нашої країни. Це потужна підтримка, і з вашого боку, в тому числі», – зауважив Володимир Артюх.

Голова регіону Європи та Центральної Азії Шведського Червоного Хреста в Україні Андрей ЕНГСТРАНД – НЕАЦУ відзначив тісну взаємодію та координацію на місцях для організації допомоги людям і наголосив на необхідності продовження цих зв’язків та розширення співпраці у подальшому.

Дієвими у 2023 році були, зокрема, взаємодія волонтерів Червоного Хреста із рятувальниками Сумщини та їх внесок у посилення спроможності кризових служб нашого регіону, оперативне гуманітарне реагування на потреби мешканців 5-ти кілометрової прикордонної зони, робота мобільних медичних бригад Червоного Хреста, які надають медичну допомогу й доставку ліків у найвіддаленіші населені пункти, підтримка медичних та соціальних закладів, допомога переселенцям.

Серед пріоритетних ініціатив Шведського Червоного Хреста на поточний рік є також будівництво модульного містечка для внутрішньо переміщених осіб з прикордоння, яке планують звести у Сумах. Партнери повідомили, що в цьому році вони розраховують почати, принаймні, з декількох об’єктів – житлових та адмінбудівель. Паралельно ведеться робота щодо пошуку фінансового ресурсу для продовження будівництва.