МІЖНАРОДНІ ПАРТНЕРИ ОБГОВОРИЛИ ПЛАНИ ДОПОМОГИ СУМЩИНІ НА 2024 РІК

Результати співробітництва Сумської ОВА та міжнародних партнерів, кластери яких діють на території області, обговорено у ході робочої зустрічі начальника Сумської ОВА Володимира АРТЮХА та представників Управління ООН з координації гуманітарних справ (ОСНА).

Разом із нашими міжнародними партнерами Сумська ОВА у 2023 році працювала у напрямку екстреного гуманітарного реагування, забезпечувала здійснення грошових виплат, видачу продуктових наборів, забезпечення потреб прикордонних громад у відновленні пошкодженого ворогом житла, допомоги ВПО, їх юридичного та правового захисту, соціальної та психологічної допомоги тощо.

У планах на поточний рік - продовжити налагоджене співробітництво, а також розширити співпрацю та стартувати з новими проєктами, у тому числі у якості пілотного регіону. Це стосується, зокрема, зведення модульного житла для переселенців, ремонт пошкоджених будинків, допомога будматеріалами та послугами у відновленні об’єктів соціальної інфраструктури тощо.

Крім того, міжнародні організації разом із керівництвом ОВА обговорили низку гуманітарних потреб області на 2024 рік (допомога у відновленні об'єктів соціальної інфраструктури; підтримка ВПО та місць їх тимчасового проживання; забезпечення населення прикордонних громад продуктовими наборами; підтримка дитячих будинків сімейного типу; забезпечення населення прикордонних громад твердим паливом на опалювальний сезон 2024/2025; підтримка соціально вразливого населення грошовою допомогою; потреба у наданні психологічної допомоги населенню; підтримка підприємництва у відновленні і розвитку бізнесу).