СУМЩИНА ПЕРШОЮ СЕРЕД РЕГІОНІВ ОТРИМАЄ ПІДТРИМКУ З ФОНДУ ВІДНОВЛЕННЯ ГРОМАД

Сумщина першою серед регіонів України отримає підтримку з Фонду відновлення громад в обсязі біля 4,6 млн. доларів.

Кошти спрямовуватимуться на відновлення соціальної інфраструктури, а також на підтримку сільського господарства та економічного розвитку нашого регіону.

Міжнародні партнери підкреслюють, що завдяки розробленій Стратегії відновлення та розвитку економіки Сумської області на 2022-2024 роки, вони змогли проаналізувати пріоритетні напрямки розвитку регіону та визначити Сумщину пілотною областю для апробації моделі переходу від суто гуманітарної підтримки до реалізації системних заходів та проектів із відновлення та розвитку!

Далі структури ООН спільно з Агенцією регіонального розвитку Сумської області та керівництвом відповідних громад сформують проєктні пропозиції. Планується, що їх реалізація розпочнеться в березні 2024 року.

Довідково:

Фонд відновлення створено Офісом Координаторки ООН в Україні спільно з Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Він має на меті сприяти відбудові житла та інфраструктури, розмінуванню, а також підтримати економічний розвиток громад, які постраждали від російської агресії.

Ряд країн вже підтримали Фонд та зробили внески: Данія, Люксембург та Республіка Корея на загальну суму 5,85 млн доларів.

Протягом наступних п'яти років Фонд має на меті залучити 300 млн доларів та виконати роль каталізатора відновлення українських громад.

Джерело: https://ukraine.un.org