Регіональний офіс міжнародного співробітництва

Регіональний офіс міжнародного співробітництва – ініціатива Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, що має на меті розвиток взаємодії місцевих та регіональних влад з міжнародними партнерами, які прагнуть співпрацювати на рівні області та територіальної громади.

Про Регіональний офіс міжнародного співробітництва 

Розпорядження голови Сумської обласної державної адміністрації № 175-ОД «Про Офіс регіонального центру міжнародного співробітництва» від 04.05.2023

-----
План розвитку міжнародного співробітництва Сумської області на 2024 рік
-----

Незважаючи на відступ агресора із Сумської області, війна триває. Сумщина має найбільший кордон з росією, отже метою є формування нових підходів та сценаріїв розвитку територій, створення сучасної філософії життя в прикордонні. Рівень соціально-економічного розвитку визначатиме як подальший перебіг воєнних дій, так і спроможність нашої держави успішно відбудуватися після їх закінчення.

Стратегія відновлення та розвитку економіки Сумської області на 2022-2024 роки містить аналіз сценаріїв розвитку області, які визначають бачення можливостей та результати майбутнього Сумщини. Також сформовано каталог проєктних ідей, що буде реалізовуватися територіальними громадами області за підтримки центральних органів державної влади та міжнародних партнерів.

У червні 2023 року Стратегію актуалізовано з врахуванням поточної ситуації, що склалася у 2022-2023 роках, внутрішніх та зовнішніх факторів, а також наявних механізмів та інструментів, що запроваджені в державі для ліквідації наслідків повномасштабної війни та пришвидшення відновлення економіки. У Стратегії враховано Цілі сталого розвитку, що були ухвалені Організацією Об’єднаних Націй у 2015 році, а також документи Європейського Союзу у сфері регіональної політики.