Регіональний офіс міжнародного співробітництва

Регіональний офіс міжнародного співробітництва – ініціатива Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, що має на меті розвиток взаємодії місцевих та регіональних влад з міжнародними партнерами, які прагнуть співпрацювати на рівні області та територіальної громади.

Про Регіональний офіс міжнародного співробітництва 

Розпорядження голови Сумської обласної державної адміністрації № 175-ОД «Про Офіс регіонального центру міжнародного співробітництва» від 04.05.2023

-----
План розвитку міжнародного співробітництва Сумської області на 2024 рік
-----

Незважаючи на відступ агресора із Сумської області, війна триває. Сумщина має найбільший кордон з росією, отже метою є формування нових підходів та сценаріїв розвитку територій, створення сучасної філософії життя в прикордонні. Рівень соціально-економічного розвитку визначатиме як подальший перебіг воєнних дій, так і спроможність нашої держави успішно відбудуватися після їх закінчення.

Стратегія відновлення та розвитку економіки Сумської області на 2022-2024 роки містить аналіз сценаріїв розвитку області, які визначають бачення можливостей та результати майбутнього Сумщини. Також сформовано каталог проєктних ідей, що буде реалізовуватися територіальними громадами області за підтримки центральних органів державної влади та міжнародних партнерів.

У червні 2023 року Стратегію актуалізовано з врахуванням поточної ситуації, що склалася у 2022-2023 роках, внутрішніх та зовнішніх факторів, а також наявних механізмів та інструментів, що запроваджені в державі для ліквідації наслідків повномасштабної війни та пришвидшення відновлення економіки. У Стратегії враховано Цілі сталого розвитку, що були ухвалені Організацією Об’єднаних Націй у 2015 році, а також документи Європейського Союзу у сфері регіональної політики.

 

 

МІКРОАВТОБУСИ ДЛЯ ДИТЯЧИХ БУДИНКІВ СІМЕЙНОГО ТИПУ САДІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ

Сьогодні Директор Департаменту міжнародного співробітництва та економічного розвитку Олександр КУЧКОВ та начальник Управління у справах дітей Юрій КАЛІНОВСЬКИЙ урочисто отримали від Фонду «Партнерство за сильну Україну» два мікроавтобуси для дитячих будинків сімейного типу Садівської сільської ради.

Сумська обласна державна адміністрація – обласна військова адміністрація виражає свою вдячність за підтримку Фонду «Партнерство за сильну Україну» (ФПСУ) із впровадження заходів з відновлення та розвитку громад Сумської області.

ЗА ПІДТРИМКИ МІЖНАРОДНИХ ПАРТНЕРІВ В ОБЛАСТІ ПЛАНУЄТЬСЯ ДО РЕАЛІЗАЦІЇ ПІЛОТНИЙ ПРОЄКТ

16 квітня 2024 року відбулася зустріч представників Сумської обласної державної адміністрації та Управління Верховного комісара у справах біженців Організації Об’єднаних Націй (УВКБ ООН).

Представники міжнародної організації поінформували про плани щодо реалізації на території області пілотного проєкту з розміщення модульних будинків для соціально вразливих категорій населення.

НОВИЙ РІВЕНЬ СПІВРОБІТНИЦТВА З МІЖНАРОДНИМ КОМІТЕТОМ ЧЕРВОНОГО ХРЕСТА

3 квітня відбулася зустріч голови Сумської обласної державної адміністрації – начальника обласної військової адміністрації Володимира АРТЮХА з делегацією Міжнародного Комітету Червоного Хреста на чолі з керівницею його харківського офісу Стефані ГАРТЛАХЕР.

Під час зустрічі була висловлена подяка за надану допомогу громадам Сумської області. Зокрема, за новостворені бригади (наразі їх уже 6), які працюють в 5-кілометровій зоні на благо населення громад, надають гуманітарну допомогу, допомогу евакуйованому населенню та особам, які постраждали після обстрілів. Також було обговорено пілотний проєкт з будівництва модульного містечка у м. Суми та етапи його реалізації, мобільні укриття в Краснопільській, Середино-Будській та Хотінській громаді. Окремо було озвучено питання, що виникають під час повернення населення на територію України у пункті пропуску Покровка.

СУМЩИНУ ВІДВІДАВ НАДЗВИЧАЙНИЙ ТА УПОВНОВАЖЕНИЙ ПОСОЛ КОРОЛІВСТВА ШВЕЦІЇ МАРТІН ОБЕРГ

Надзвичайний та Уповноважений Посол Королівства Швеції та начальник Сумської обласної військової адміністрації Володимир АРТЮХ взяли участь у відкритті оновленого пам’ятного знаку на честь 315-ї річниці перебування під час Великої Північної війни у 1708 році у  Ромнах Гетьмана України Івана Мазепи та його воєнно-політичного союзника – короля Швеції Карла XII

«Історично засвідчено, що в 1708 році дві величні постаті – Король Швеції та Гетьман України – в цьому місці об’єднали свої зусилля для боротьби з московією, для того, щоб Україна була вільною», – зазначив Володимир Артюх.