Доступні кредити

Український фонд стартапів

Український фонд стартапів започаткований за ініціативою Кабінету Міністрів Україні, місією якого є підтримка інноваційних проектів та допомога найталановитішим українським підприємцям створювати успішні глобальні компанії.

Фонд надає фінансування у формі грантів, а не за рахунок участі в капіталі. Процес відбору стартапів для надання грантів відбувається на конкурсній основі: компанії оцінюються та обираються радою незалежних інвестиційних експертів.

У рамках роботи Українського фонду стартапів 02 грудня 2019 року розпочато прийом заявок на фінансування українських бізнес-проектів на початкових стадіях їхнього розвитку, а саме стадіях pre-seed and seed. Проект на стадіях pre-seed можуть отримати грант на суму $25 000, стартапи на стадіях seed – грант на суму $50 000. Таким чином, один стартап може сумарно отримати $75 000. Проєкт, який отримає грант, повинен буде подавати звітність про використання коштів.

Основні сфери фінансування включають штучний інтелект, доповнену реальність, Big Data, блокчейн, кібербезпеку, оборону, медицину та охорону здоров’я, подорожі, фінансові технології, освітні технології, робототехніку, професійні послуги, програмне забезпечення як послугу, виробництво, електронну комерцію, інтернет речей.

Вимоги до стартапів:

  • фінансується лише український бізнес з орієнтацією на світові ринки;
  • проекти мають бути на ранніх стадіях розвитку (pre-seed and seed);
  • організація повинна бути орієнтована на отримання доходу;
  • до уваги беруться інноваційні ІТ / високотехнологічні продукти;
  • наявність команди лідерів, створену для розвитку бізнесу.

Вимоги до подачі заявки:

  1. Анотація українською мовою (до 500 знаків);
  2. Анотація англійською мовою (до 500 знаків);
  3. Бізнес-план з описом наступних обов’язкових розділів: команда, ринок, продукт, технологія, стратегія;
  4. Кошторис (в т.ч. із зазначенням календарного плану);
  5. Фінансові прогнозні показники.

Подати заявку можна на сайті Фонду – https://usf.com.ua/uk/.

Фінансово-кредитна підтримка

Фінансово-кредитна підтримка суб’єктів малого та середнього підприємництва

Відповідно до статті 16 Закону України «Про розвиток та державну підтримку малого і середнього підприємництва в Україні» від 22 березня 2012 року
№ 4618-VI фінансова державна підтримка здійснюється спеціально уповноваженим органом у сфері розвитку малого і середнього підприємництва, іншими органами виконавчої влади, Верховною Радою Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, Українським фондом підтримки підприємництва та іншими загальнодержавними фондами, регіональними та місцевими фондами підтримки підприємництва. Фінансова державна підтримка надається за рахунок державного та місцевих бюджетів.

Основними видами фінансової державної підтримки є:

1) часткова компенсація відсоткових ставок за кредитами, що надаються на реалізацію проектів суб’єктів малого і середнього підприємництва;

2) часткова компенсація лізингових, факторингових платежів та платежів за користування гарантіями;

3) надання гарантії та поруки за кредитами суб’єктів малого і середнього підприємництва;

4) надання кредитів, у тому числі мікрокредитів, для започаткування і ведення власної справи;

5) надання позик на придбання і впровадження нових технологій;

6) компенсація видатків на розвиток кооперації між суб’єктами малого і середнього підприємництва та великими підприємствами;

7) фінансова підтримка впровадження енергозберігаючих та екологічно чистих технологій;

8) інші види не забороненої законодавством фінансової державної підтримки.

У 2020 році

Відповідно до Програми розвитку малого та середнього підприємництва в Сумській області на 2017-2021 роки в області у 2020 році здійснювалася державна фінансова підтримка бізнесу шляхом надання часткової компенсації сплачених відсотків за кредитами, отриманими суб’єктами малого підприємництва у державних банківських установах, за рахунок двох джерел (обласного та місцевих бюджетів).

У 2020 році фінансову підтримку за рахунок обласного бюджету отримали 19 суб’єктів малого підприємництва за 23 проектами на суму 506,5 тис. грн. (з урахуванням переможців конкурсних відборів 2019 року); за рахунок місцевих бюджетів – 16 суб’єктів малого підприємництва за 21 проектом на суму 313,9 тис. грн. (з урахуванням переможців конкурсних відборів 2019 року).З початку дії програми фінансової підтримки (2017-2020 роки) компенсацію отримали 54 суб’єкти малого підприємництва за 76 проєктами на суму 3076,1 тис. гривень (у тому числі з місцевих бюджетів – 1509,0 тис. гривень, обласного бюджету – 1567,1 тис. гривень).

За програмою надання фінансової державної підтримки суб’єктам мікро-підприємництва та малого підприємництва за рахунок коштів державного бюджету у вигляді компенсації процентних ставок за кредитами та наданих гарантій на забезпечення зобов’язань за кредитами (державна програма доступних кредитів 5-7-9%) в області банками-учасниками програми з представниками регіонального бізнесу за час її дії станом на 01.01.2021 заключено договорів на загальну суму 666,0 млн гривень (по цьому показнику область посідає 14 місце серед 25 регіонів України за рейтингом фонду розвитку підприємництва України - https://bdf.gov.ua/uk).

 

 

 

У 2019 році

Згідно Програми розвитку малого та середнього підприємництва в Сумській області на 2017-2020 роки в області у 2019 році здійснювалася державна фінансова підтримка бізнесу шляхом надання часткової компенсації сплачених відсотків за кредитами, отриманими суб’єктами малого підприємництва у державних банківських установах, за рахунок двох джерел (обласного та місцевих бюджетів).

У 2019 році таку підтримку одержав 41 суб’єкт малого підприємництва за 47 проектами на загальну суму 1403,6 тис. грн. (у тому числі з місцевих бюджетів на суму 712,9 тис. грн., з обласного бюджету - 690,7 тис. грн.). За весь час дії програми фінансової підтримки (2017-2019 роки) таку допомогу одержали 47 суб’єктів малого підприємництва за 61 проектом  на загальну суму 2245,0 тис. грн. (у тому числі з місцевих бюджетів на суму 1184,32 тис. грн., з обласного бюджету - 1060,7 тис. грн.).