НА СУМЩИНІ БУДУТЬ РЕАЛІЗОВАНІ НОВІ ПРОЕКТИ З РОЗВИТКУ ТЕРИТОРІЙ

Про це зазначив директор Швейцарського бюро співробітництва в Україні Гуідо БЕЛЬТРАНІ, перебуваючи на Сумщині

За підсумками реалізації ІІ фази Швейцарсько-українського проекту "Підтримка децентралізації в Україні" DESPRО на Сумщині було побудовано рекордну довжину водопровідних мереж – 174 кілометри, реалізовано 16 проектів. Таким чином, за такий короткий термін (2010-2012 роки) якісним водопостачанням забезпечено 10 тисяч жителів області.

Партнерство місцевої влади з громадою сприяє значним успіхам у вирішенні проблем села та розвитку системи ефективних та доступних за ціною послуг. Завдяки моделі децентралізованого управління проектами сьогодні ми активізуємо роль громади. Такий підхід дає можливість людям брати участь у прийнятті рішень та несе реальні соціально-економічні вигоди.

Під час зустрічі були обговорені питання щодо подальшої співпраці, а саме, щодо реалізації проектів із водопостачання, водовідведення, поводження з твердими побутовими відходами та розширення географії населених пунктів майбутніх учасників Проекту.

В ході візиту до Сумщини представники "Підтримка децентралізації в Україні" DESPRО та Швейцарського бюро співробітництва в Україні зустрілися з керівництвом Роменської та Конотопської райдержадміністрації, де були підведені підсумки реалізації ІІ фази Проекту та обговорені плани щодо подальшої співпраці у наступній фази, зокрема щодо реалізації проектів з водовідведення та поводження з твердими побутовими відходами.

Також, протягом перебування в області гості здійснили моніторингові візити у партнерські громади села Хмелів Роменського району та сіл Хижки і Салтикове Конотопського району, де вже реалізовувався Проект.