ЖИТЛОВЕ БУДІВНИЦТВО - ОДИН ІЗ ПРІОРИТЕТНИХ НАПРЯМКІВ СТРАТЕГІЇ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

Планом соціально-економічного розвитку області на 2013 рік передбачено будівництво і прийняття в експлуатацію 195 тис.м2 загальної площі житла. До введення в експлуатацію об'єктів житлового будівництва заплановано 21 багатоповерховий житловий будинок загальною площею 75 тис.м2  у містах Суми, Шостка, Охтирка, Конотоп, Глухів, Ромни і 120 тис.м2  індивідуального житлового будівництва.

Значна кількість побудованого і введеного житла припадає на обласний центр - місто Суми. Завданням на 2013 рік по місту Суми затверджено будівництво і введення в експлуатацію 100 тис. квадратних метрів житла, що складає 57,5 тис.м2 багатоповерхового і 42,5 тис.м2 індивідуального житлового будівництва. Основну частку будівельних робіт багатоповерхового житла виконують будівельні організації – ТОВ "БВК компанія "Федорченко", ПАТ "Сумбуд", ТОВ ВКП "Нотехс".

 За оперативними даними у першому півріччі цього року в області введено в експлуатацію майже 41 тис.м2 загальної площі, у тому числі 2 багатоповерхових житлових будинка у місті Суми по                 вул. Харківській, 3/2 і по просп. Шевченко, 5, замовником і забудовником яких є ТОВ "ВКП "Нотекс".

Введення багатоповерхового житла припадає на кінець року (3, 4 квартали).     

Затверджені рішенням обласної ради, на території області діють програми житлового будівництва:

-       Обласна цільова програма підтримки індивідуального житлового будівництва на селі "Власний дім" на 2012-2015 роки.

За період дії Програми введено в експлуатацію і реконструйовано 991 житловий будинок загальною площею 99949 м2.

     -  Регіональна програма будівництва (придбання) доступного житла на території Сумської області на 2010-2017 роки.

За період дії програми «Доступне житло» в регіоні отримали квартири у 2010-2012 роках 151 сім'я. У рамках реалізації Програми введено в експлуатацію 7 житлових будинки у місті Суми.

З травня 2012 року за соціальною ініціативою Президента запроваджено Програму здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов. Завдяки цій Програмі у 2012 році введено в експлуатацію 7 багатоповерхових житлових будинків у місті Суми і 1 житловий будинок в с.Сад Сумського району.