СУМЩИНА У ЧИСЛІ ДВОХ ОБЛАСТЕЙ УКРАЇНИ, ЩО ВІДІБРАНІ ПРОЕКТОМ ЄС/ПРООН «МІСЦЕВИЙ РОЗВТОК ОРІЄНТОВАНИЙ НА ГРОМАДУ ІІ»

Сумщина обрана для проведення пілотного самооцінювання сталого місцевого розвитку Проектом ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду ІІ»

 Представник Департаменту економічного розвитку і торгівлі Сумської обласної державної адміністрації 16-17 липня 2013 року прийняв участь у навчанні пілотних команд України на тему: «Інструмент пілотного самооцінювання для сталого місцевого розвитку» в центральному офісі Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду ІІ» міста Києва. У заході брали участь представники Братиславського регіонального офісу ПРООН, Представництва ПРООН в Україні, менеджмент та координатори проекту від областей, представники, районних органів влади, місцевих рад та наукових установ, які обрані серед партнерів Проекту.

Братиславський регіональний офіс ПРООН ініціював проведення пілотного самооцінювання сталого місцевого розвитку у вибраних країнах серед яких є Україна. Сумська область була обрана для пілотування, як така, яка є успішною в реалізації спільного Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду ІІ» в Україні.

Метою пілотування Інструменту самооцінки щодо сталого місцевого розвитку, що був розроблений Братиславським регіональним офісом ПРООН, є покращення умінь місцевих учасників розвитку щодо оцінки їхнього поточного стану і визначення шляхів до більш сталого майбутнього з одночасним вирішенням питань урядування, соціально-економічних і екологічних питань.

Для пілотування було обрано дві області Сумська та Луганська , як такі, в яких достатньо успішно працює Проект «Місцевий розвиток орієнтований на громаду ІІ». В обраних областях були сформовані регіональні команди, до складу яких увійшли представники обласних органів влади, районних органів влади (Глухівського району від Сумської області, Антрацитовського району від Луганської області), місцевих рад та представники наукових установ, що обрані серед партнерів Проекту.