РОЗВИВАЄМО МІЖНАРОДНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО

Підведено підсумки зовнішніх зносин Сумської області та визначено перспективні плани на майбутнє.

19 липня 2013 року тимчасово виконуючий обов’язки директора Департаменту економічного розвитку і торгівлі Сумської обласної державної адміністрації Сергій Браженко провів нараду щодо підсумків розвитку зовнішньоекономічної діяльності та міжнародного співробітництва регіону у І півріччі 2013 року.

 У ході наради зазначено, що в січні-червні 2013 року проведено 32 заходи міжнародного характеру, як в економічній так і гуманітарній сферах.

Сумську область відвідали представники Посольств іноземних країн, акредитованих в Україні: Азербайджану, Туркменістану, Польщі, Японії, а також представники Білорусі, Іраку, Ірану, Італії, Казахстану, Китаю, Німеччини, Нігерії, Молдови, Росії, США, Туреччини, Танзанії та Швейцарії.

У свою чергу з метою презентації економічного та інвестиційного потенціалу Сумської області на міжнародних заходах представники регіону взяли участь у 17 міжнародних заходах, які проходили у Великій Британії, Іспанії, Німеччині, Польщі, Росії, Словаччині, тощо.

Зовнішньоторговельний оборот області товарами за січень-травень 2013 року склав 619,8 млн. дол. США. Зовнішньоторговельні операції проводились з партнерами із 89 країн світу.

Сальдо зовнішньої торгівлі області товарами позитивне і становить 50 млн. дол. США.

«Проведення у цьому році заходів міжнародного характеру свідчить про зростаючий інтерес світової спільноти до Сумської області, відкритість нашого регіону та довіру інвесторів», – підкреслив Сергій Браженко.

За підсумками наради обговорено плани роботи на ІІ півріччя 2013 року, а також дані відповідні доручення, щодо оновлення бази даних підприємств-експортерів області з метою презентації їх потенціалу серед міжнародної спільноти.