СУМЩИНА – ЛІДЕР У РЕАЛІЗАЦІЇ СОЦІАЛЬНО-ВАЖЛИВИХ ПРОЕКТІВ З РОЗВИТКУ СІЛЬСЬКИХ ТЕРИТОРІЙ

Упродовж 2010-2012 років в області було побудовано рекордну довжину водопровідних мереж – 174 кілометри. Таким чином якісним водопостачанням забезпечено 10 тисяч людей.

«Сумщина готова і надалі поширювати європейський досвід децентралізованого управління, залучати людей до активної участі у розвитку територій, а також розширювати географію та напрями діяльності у сфері публічних послуг. Переконаний, ми й надалі утримуватимемо статус найактивнішої області», – наголосив заступник голови облдержадміністрації Ігор ЯГОВДИК.

За його словами, завдяки реалізації ІІ фази Швейцарсько-українського проекту «DESPRO» – моделі партнерства місцевої влади та громади  –досягнуто значних успіхів у вирішенні проблем людей.

Про результативне закінчення другої фази реалізації проекту і початок третьої фази, яка триватиме чотири роки, поінформувала керівник проекту в Україні Оксана ГАРНЕЦЬ у ході засідання Наглядової ради.

Вона зазначила, що серед пріоритетів роботи – покращення якості та розширення доступу до окремих публічних послуг за допомогою органів влади та місцевих громад; впровадження і розвиток механізмів децентралізованого надання послуг на рівні малих міст і сіл, їх інтеграція в процеси національних реформ у сфері децентралізації. Йдеться насамперед про співфінансування проектів громад у питаннях водопостачання, водовідведення та поводження з твердими побутовими відходами в цільових регіонах проекту.

«У третій фазі ми започаткуємо регіональний конкурс для областей. Таким чином, кожен район зможе взяти участь у цьому проекті», – поінформувала Оксана Гарнець.

За словами директора департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації Олександра СІТАКА, на Сумщині, зокрема, в Конотопському, Кролевецькому та Роменському районах, було реалізовано 16 проектів із водопостачання. Сума фінансового внеску «DESPRO» склала близько 240 тисяч гривень на кожен окремий проект. Таким чином із загальної вартості 14,1 мільйона гривень внесок «DESPRO» склав 3,7 мільйона гривень, місцевих бюджетів – 3,2 мільйона гривень, держбюджету – 0,5 мільйона гривень, кошти громади – 6,7 мільйона гривень.

За принципами децентралізованого управління, але без сторонньої фінансової підтримки, в області було втілено у життя 20 проектів.

У ході засідання Наглядової ради представники обласної влади та керівники районів окреслили пріоритетні питання у роботи на найближчі чотири роки.