СУМЩИНА В ТРІЙЦІ ЛІДЕРІВ З РЕАЛІЗАЦІЇ СПІЛЬНОГО ПРОЕКТУ ЄС/ПРООН "МІСЦЕВИЙ РОЗВИТОК, ОРІЄНТОВАНИЙ НА ГРОМАДУ" В УКРАЇНІ

4 – 5 липня 2013 року в м. Києві відбулася щорічна оглядова зустріч в рамках другої фази Проекту ЄС/ПРООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду", в якій взяли участь представники Адміністрації Президента України, Секретаріату Кабінету Міністрів України, Представництва ПРООН в Україні, менеджмент та координатори проекту від областей, а також контактні особи з усіх областей України.

Метою зустрічі був аналіз та обговорення досягнень Проекту впродовж його третього року реалізації. На зустрічі також обговорювалися можливості та шляхи вирішення проблем, що виникли протягом впровадження ІІ фази Проекту. Окрім того, на зазначеному заході були розглянуті специфічні питання – такі як: енергоефективність, економічний розвиток сільських територій та національний ресурсний центр.

Для реалізації власних ініціатив в області було відібрано 38 громад – учасниць за "основною" квотою, 8 – за квотою "відтворення методології", 6 – за квотою "інноваційне енергозбереження" та 2 громади – за квотою "економічний компонент" в 10 районах області: Буринському, Великописарівському, Глухівському, Краснопільському, Лебединському, Липоводолинському, Недригайлівському, Середино-Будському, Тростянецькому, Шосткинському.

За "основною" квотою та квотою "відтворення методології" 14 громад обрали пріоритетом – забезпечення доступу до якісної питної води (водопостачання), 27 громад – енергозбереження в школах та дитячих садках та реконструкцію вуличного освітлення, 5 – реконструкцію ФАПів.

За квотою "інноваційне енергозбереження" із 6 мікропроектів для громад-учасниць Лебединського, Глухівського та Липоводолинського районів, 2 мікропроекти направлені на реконструкцію вуличного освітлення з використанням енергії сонця та 4 мікропроекти направлені на реконструкцію систем опалення в соціальних установах та влаштування сонячних колекторів для підігріву води для побутових потреб соціальних установ.

За напрямком "економічний компонент" (створення сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів) свої ініціативи реалізують 2 громади Шосткинського та Буринського районів.

На сьогодні громадами області розроблено 46 мікропроектних пропозицій за "основною" та "реплікаційною" квотою. Мікропроектні пропозиції за квотою "інноваційне енергозбереження" та "економічний компонент" розробляються та доопрацьовуються в громадах-учасниках Проекту та заплановані до погодження у третьому кварталі 2013 року.

Таким чином в області реалізуються мікропроекти по всім 4 напрямкам Проекту.

На даний час реалізація ініціатив громад дала змогу побудувати 47 км водогінних мереж, відреконструювати 12 джерел водопостачання (водонапірні башти та артезіанські свердловини), поновити вуличне освітлення в 10 селах, провести заходи з енергозбереження в 11 дитячих навчальних закладах (школи та дитячі садки), провести ремонт та придбати медичне обладнання в 3 ФАПах.

Разом з тим, варто зазначити, що такі результати реалізації проекту в Сумській області були високо оцінені керівництвом Проекту під час оглядової зустрічі. На думку керівництва Проекту саме завдяки ефективній співпраці співробітників Проекту, громади та влади на всіх рівнях Сумський регіон входить в трійку лідерів успішного виконання проекту в Україні.