ЗА ПРИКЛАДОМ СУМЩИНИ ПРАЦЮВАТИМУТЬ ІНДУСТРІАЛЬНІ ПАРКИ УКРАЇНИ

Юрій ЧМИРЬ презентував досвід регіону під час наради з питань створення та розвитку індустріальних парків, яка відбулася під головуванням Прем’єр-міністра України.

Сумщина першою в державі розпочала успішну реалізацію проекту розвитку мережі індустріальних парків. Тож очільник області поділився досвідом у цій сфері.

«Перспективним на території Сумщини є Шосткинський індустріальний парк «Свема». Це комплекс з потужною виробничою інфраструктурою, в який сьогодні інвестують всесвітньо відомі компанії. Нам вдалося створити систему взаємодії «наука – виробництво – влада». На територіїіндустріального паркувідкрито навчально-лабораторний корпус Шосткинського інституту з бізнес-інкубатором, он-лайн студією та електронною бібліотекою», – поінформував Юрій Чмирь. 

За його словами, область не зупиняється на досягнутому, йде далі,  розширюючи мережу.Нині створюється індустріальний парк у місті Тростянець за типом «greenfield» (вільного від забудови майданчика).

«Бізнес завжди працює там, де краще. Сумщина поставила собі  за мету дати можливість інвесторам ефективно реалізувати свої проекти. Така співпраця влади та бізнесу дає не лише стабільний розвиток економіки, а й соціальну відповідальність. Інвестори займаються благоустроєм територій, і люди їм за це вдячні», – підкреслив губернатор.

За дорученням Прем’єр-міністра України Миколи Азарова найближчим часом на Сумщині працюватиме робоча група профільного міністерства. Фахівці вивчатимуть роботу індустріальних парків та соціальний ефект від їх діяльності, щоб у подальшому поширювати досвід Сумщини на всій території України.