НА СУМЩИНІ РОЗРОБЛЯЮТЬ СТРАТЕГІЮ РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ ОБЛАСТІ

Завершено роботу над соціально-економічним аналізом, який визначає сильні та слабкі місця області

На його основі розпочато створення основної змістової частини найголовнішого документу Сумщини, яка визначатиме подальший розвиток області до 2020 року. До розробки Стратегії долучилися більше ста найактивніших представників громадськості, науковців, підприємців, галузевих фахівців, – поінформував заступник голови облдержадміністрації Андрій КРАМЧЕНКОВ.

«Наразі розпочато найскладнішу та ключову роботу з розробки цього стратегічного документу. Відтепер від кожного з вас – найактивніших суб’єктів розвитку регіону – залежить подальша доля області. Переконаний, що завдяки професійному та життєвому досвіду разом ми створимо базу для реалізації величезного потенціалу рідного краю», – зазначив посадовець.

 На переконання заступника керівника Проекту ЄС «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні» Юрія ТРЕТЯКА, раніше стратегічні плани розвитку окремих територій держави розроблялися переважно представниками влади, відтепер до роботи активно залучається громадськість. 

«Нині ведеться робота над зміною положення про державний фонд регіонального розвитку, що дозволить віднайти додаткові шляхи фінансування проектів, напрацьованих у рамках Стратегії регіонального розвитку», – додав Юрій Третяк.

Враховуючи соціально-економічний аналіз Сумської області, найбільш вагомими для її розвитку залишається сільське господарство, машинобудування, хімічна промисловість.