ПІДПРИЄМЕЦЬ ВПРАВІ ВИБИРАТИ КОРИСТУВАТИСЯ ПЕЧАТКОЮ ЧИ НІ

В.о. Президента УкраїниОлександр Турчинов підписав закон, який спрямований на полегшення започаткування та ведення бізнесу в Україні.

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення порядку відкриття бізнесу» (1206-VII від 15.04.2014). Тепер підприємці можуть самостійно визначати наявність у них печатки.

Законом зокрема передбачається:

1. Скасування вимоги щодо справляння реєстраційного збору за проведення державної реєстрації юридичної особи та фізичної особи – підприємця.

2. Внормування та розширення обсягу відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, до яких надається доступ на офіційному сайті спеціально уповноваженого органу з питань державної реєстрації.

Так, наявність повноважень для вчинення правочинів від імені  юридичної особи можна буде легко перевірити за інформацією з ЄДР через мережу Інтернет.

3. Здійснення державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців шляхом подання електронних документів без обов’язкового використання електронного цифрового підпису, використовуючи інші способи ідентифікації особи заявника.  Зокрема, це можуть бути способи, що використовуються у банківській сфері, або, наприклад,  передавання файлу із зображенням, QR- коду, з використання IT- технологій та мобільного зв’язку.

4. Скасування обов’язкової наявності печатки у суб’єктів приватного права.

Як показує, досвід розвинених країн, де печатки практично не використовуються,  їх легко можна підробити. Кращим підтвердженням законності документу є підпис, а виготовлення печаток лише забирає у підприємців час і гроші.