СПРОЩУЄТЬСЯ ПРОЦЕДУРА ПРИПИНЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМЦІВ

13.05.2014 Верховна Рада України прийняла закони, які спрощують процедури ліквідації юридичних осіб та припинення діяльності фізичних осіб-підприємців

Закон «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» (щодо реорганізації державних установ та спрощення припинення юридичних осіб)»(реєстр. № 2121-1).

Законом скасовуються необґрунтовані перешкоди у процедурах реорганізації та ліквідації юридичних осіб, які, зокрема, заважають реорганізації центральних органів виконавчої влади, що перебувають на стадії припинення.

Зокрема, скасовується заборона на:

- проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи щодо якої прийнято рішення про реорганізацію чи ліквідацію;

- внесення змін до відомостей, які містяться в Єдиному державному реєстрі (ЄДР), стосовно місцезнаходження юридичної особи щодо якої прийнято рішення про припинення;

- внесення змін до ЄДР щодо відомостей про відокремлені підрозділи, крім відомостей про їх закриття.

 Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення процедури державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичних осіб-підприємців за заявницьким принципом» (реєстр. № 2409-1).

Законом внесено зміни до Цивільного та Господарського кодексів України, а також до законів про держреєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, про збір та облік ЄСВ.

Передбачається, що реєстрація припинення підприємницької діяльності ФОП здійснюватиметься негайно після отримання від фізичної особи відповідного волевиявлення (у формі реєстраційної картки), без права контролюючих органів заблокувати реєстрацію.

Ідеологія заявницького принципу ґрунтується на тому, що фізична особа, яка призупиняє свою підприємницьку діяльність, на відміну від випадку ліквідації юридичної особи, нікуди не зникає.

Відповідно до положень прийнятого Закону, відтепер немає підстав вимагати від фізособи надання будь-яких довідок від контролюючих органів або вимагати проходження певних перевірок, надання звітностей, документів і т.п. Подібні вимоги не повинні бути умовою реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою.