В.О. ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ, ГОЛОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ ОЛЕКСАНДР ТУРЧИНОВ ПІДПИСАВ ЗАКОН № 1193-VII «ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ДЕЯКИХ ЗАКОНОДАВЧИХ АКТІВ УКРАЇНИ ЩОДО СКОРОЧЕННЯ КІЛЬКОСТІ ДОКУМЕНТІВ ДОЗВІЛЬНОГО ХАРАКТЕРУ»

Даний закон Верховна Рада ухвалила 9 квітня. Законом внесено зміни до 38 законодавчих актів, 4 кодексів та одного декрету Кабінету міністрів.

Законом передбачено скасування значної частини документів дозвільного характеру у сфері землеустрою, надракористування, тваринного та рослинного світу, міжнародних перевезень,  виробництво електричної, теплової та механічної енергії з альтернативних джерел, ветеринарної медицини  тощо, які були передбачені спеціальними законодавчими актами та включені до Переліку документів дозвільного характеру, затвердженого Законом від 19.052011 №3392, а також дозвільних документів, що не ввійшли до згаданого Переліку, проте отримання яких вимагається законодавчими актами.

Відповідно до закону, забороняється вимагати від суб'єктів господарювання отримання документів дозвільного характеру, який не внесений до Переліку документів дозвільного характеру.

Передбачено, що виключно до компетенції адміністративного суду відноситься можливість прийняття рішень щодо анулювання документа дозвільного характеру з підстави встановлення факту надання в заяві про видачу документа дозвільного характеру та в документах, що додаються до заяви, недостовірної інформації, а також якщо суб'єкт господарювання порушує вимоги законодавства.