ПРОГРАМА ПЕРЕПІДГОТОВКИ УПРАВЛІНСЬКИХ КАДРІВ ДЛЯ СФЕРИ ПІДПРИЄМНИЦТВА "УКРАЇНСЬКА ІНІЦІАТИВА"

Основним завданням Програми є організація навчання управлінських кадрів для сфери підприємництва з метою підвищення кваліфікації та набуття якісних характеристик нової генерації управлінців, здатних розвивати ринкові засади економіки України, а також надання їм можливості набути сучасних економічних знань та практичних навичок в малому і середньому бізнесі економіки України в умовах її інтеграції до СОТ та ЄС.

 Для цих цілей створено Міжвідомчий центр з організації перепідготовки управлінських кадрів для сфери підприємництва (МЦПК), а також на регіональному рівні створені відповідні регіональні робочі групи МЦПК.

 Координатором цієї Програми відповідно до постанови Кабінету Міністрів України
від 30 серпня 2000 року №1358 "Про реалізацію Указу Президента України від 03 липня 2000 року №849 "Про сприяння підготовці управлінських кадрів для сфери підприємництва" є Міністерство економічного розвитку і торгівлі України.

 Програма включає два етапи:

І. Перепідготовку (безкоштовне навчання) у вищих навчальних закладах за напрямами "Менеджмент" та "Економіка і підприємництво" (6 місяців - очна та 10 місяців - очно-заочна (модульна) форми) представників суб’єктів підприємництва віком до 40 років, які мають вищу не економічну освіту (на рівні спеціаліста або магістра) та стаж роботи на управлінських посадах не менше одного року. Паралельно вони вдосконалюватимуть одну з іноземних мов (англійську, німецьку, французьку). Цей етап фінансується з Державного бюджету України і завершується отриманням диплому спеціаліста з присвоєнням кваліфікації (витрати на міжміський переїзд, проживання в гуртожитках та харчування беруть на себе підприємства або учасники перепідготовки).

 ІІ. Стажування менеджерів за кордоном.

 Цей етап Програми реалізується за рахунок міжнародної технічної допомоги (безкоштовно для учасників) і проходить в Німеччині.

 Відбір на стажування проводиться по трьох мовних напрямках:

 Із знанням англійської, німецької, російської мовах – для топ-менеджерів (як виняток) –  на 1 місяць.

 Вимоги до кандидатів на стажування у Німеччині:

 • наявність вищої освіти (можлива освіта на рівні бакалавра); досвід роботи у сфері економіки та підприємництва щонайменше 1 рік; вік від 25 до 40 років (як виняток до 45 років) та бажання співпраці з німецькими підприємцями.

Організаційне забезпечення реалізації Програми в нашій області, прийом документів на участь у конкурсному відборі на перепідготовку і стажування на постійній основі здійснюється Департаментом економічного розвитку і торгівлі Сумської обласної державної адміністрації (тел.62-08-47, 62-08-41), www.gc21.de/mp.