ЧЛЕНСТВО УКРАЇНИ У СВІТОВІЙ ОРГАНІЗАЦІЇ ТОРГІВЛІ: НОВІ МОЖЛИВОСТІ ТА ВИКЛИКИ ДЛЯ БІЗНЕСУ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

8 квітня 2014 року на базі Сумської торгово-промислової палати спільно з  Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій було проведено семінар «Всесвітня торговельна система: сучасна діяльність Світової організації торгівлі та її вплив на бізнес».

Семінар відбувся в рамках реалізації українсько-швецького проекту «Торговельна політика і практика в Україні».

Метою проекту є підвищення прозорості торговельної політики і практики в Україні у контексті вимог Світової організації торгівлі та Європейського союзу та посилення інституційної спроможності центральних органів державної влади України щодо виконання зобов’язань членства у Світовій організації торгівлі у сфері прозорості.

У заході взяли участь представники Ради підприємців при Сумській обласній державній адміністрації, підприємці, представники підприємств області, викладачі та студенти вищих навчальних закладів міста.

У рамках семінару були розглянуті питання щодо переваг та викликів для бізнесу за умови підписання угоди про асоціацію між Україною та ЄС, механізмів захисту інтересів бізнесу в Світовій організації торгівлі, прозорості та передбачуваності торговельної політики.

Особливу увагу учасників семінару викликало обговорення питання щодо впливуторговельної політики на діловий клімат після вступу України до Світовій організації торгівлі.

Членство України у Світовій організації торгівлі є базовим критерієм відповідності її економіки міжнародним стандартам бізнесу, торгівлі та інвестицій. Це вагомий крок, що відкриває нові можливості для національного товаровиробника на європейському ринку.