ПІДВИЩУЄМО ЯКІСТЬ НАДАННЯ АДМІНІСТРАТИВНИХ ПОСЛУГ

4 лютого 2014 року під головуванням першого заступника голови Сумської обласної державної адміністрації Віктора Івановича Чернявського відбулася відео-селекторна нарада з питань функціонування в області мережі Центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП). У нараді взяли участь голови райдержадміністрацій та міські голови, керівники Департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації.

У своєму виступі директор Департаменту економічного розвитку і торгівлі Олександр Сітак зазначив, що обласною державною адміністрацією місцевим органами влади та органам місцевого самоврядування була надана  необхідна фінансова, організаційна, та методологічна допомога для виконання вимог Закону України «Про адміністративні послуги» на території міст і районів області.

Зокрема, в область залучено 1707,3 тис. гривень бюджетних коштів, що були спрямовані на облаштування центрів надання адміністративних послуг (придбання комп'ютерів, організаційної техніки, інформаційних терміналів, меблів тощо, загальною кількість більше 300 одиниць).

З метою організаційної підтримки створення ЦНАП обласною державною адміністрацією у травні 2013 року був затверджений План заходів щодо приведення діяльності центрів надання адміністративних послуг у відповідність з вимогами чинного законодавства.

Для надання методологічної допомоги щодо практичних питань створення ЦНАПів у вересні поточного року для райдержадміністрацій та міськвиконкомів був проведений дводенний семінар-навчання експертами Центру політико-правових реформ (м. Київ) на тему «Вдосконалення діяльності центру надання адміністративних послуг».

 У ході наради обговорено стан виконання райдержадміністраціями та міськвиконкомами вимог Закону України “Про адміністративні послуги” щодо функціонування ЦНАП на території відповідних міст і районів.

Заслухано інформацію голів райдержадміністрацій та міських голів, розглянуто недоліки при проведенні цієї роботи, а також проблемні питання, які необхідно вирішити, для належного функціонування ЦНАПів.

За результатами наради перший заступник голови Віктор Чернявський дав ряд доручень головам райдержадміністрацій та міським головам з реалізації комплексу заходів щодо приведення діючих центрів надання адміністративних послуг у відповідність з вимогами чинного законодавства. Посадовець також наголосив на тому, що керівники міст і районів несуть персональну відповідальність за створення на території відповідних адміністративно-територіальних одиниць зручних умов для одержання якісних державних послуг громадянами та суб’єктами господарювання.