ГОЛОВА СУМСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ПРОВІВ РОБОЧУ ЗУСТРІЧ З ПІДПРИЄМЦЯМИ СУМЩИНИ

29 січня 2014 року проведено перше у новому році засідання Ради підприємців при Сумській обласній державній адміністрації за участі голови Сумської обласної державної адміністрації Ігоря Олександровича Яговдика.

На зустрічі були присутні представники міських і районних рад підприємців, керівники Департаменту економічного розвитку і торгівлі, Сумського обласного фонду підтримки підприємництва, представництва Держпідприємництва України в області. В ході наради було розроблено план роботи ради на 2014 рік, розглянуто результати діяльності комунальної установи “Сумський обласний фонд підтримки підприємництва”, опрацьовано проблемні питання ведення бізнесу та шляхи їх вирішення.

Під час засідання було наголошено на головних здобутках Сумщини у сфері розвитку і підтримки малого бізнесу у минулому році.  Зокрема, з метою зменшення регуляторного тиску на підприємницьке середовище скасовано 41 регуляторний акт місцевих органів влади. У зв'язку із законодавчими змінами щодо скорочення переліку документів дозвільного характеру суб’єктам господарювання в межах дозвільних центрів у 2013 році було видано 5,5 тис. дозвільних документів, що у 5 разів менше, ніж у 2012 році.

З метою реформування системи надання державних послуг суб’єктам господарювання та приведення їх у відповідність до європейських стандартів у всіх містах обласного значення та районах області створено 25 центрів надання адміністративних послуг. Крім цього на базі всіх поштових відділень області утворено 434 пункти надання адміністративних послуг.

Відповідно до Програми розвитку малого та середнього підприємництва в Сумській області на 2013-2014 роки у минулому році було надано 250 тис. гривень грошової допомоги на поворотній основі для фінансування розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів.

Особлива увага приділялася захисту підприємців від незаконного втручання та перешкоджання господарській діяльності з боку посадових осіб правоохоронних та контролюючих органів, зменшенню кількості перевірок. Загальна кількість перевірок у минулому році в області скоротилася в 2,4 рази порівняно з 2012 роком.

В результаті проведеної роботи у 2013 році вперше за останні 3 роки спостерігалася тенденція до зростання в регіоні кількості суб’єктів господарювання. Так, станом на 01.01.2014 в області було зареєстровано 58,4 тис. суб’єктів малого підприємництва, що на 2,3 тис. суб’єктів більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року (+ 4 %). Крім цього, у 2013 році кількість найманих працівників, зайнятих у сфері малого бізнесу області, зросла на 3,5 тис. осіб.

За підсумками проведеної зустрічі учасники зібрання відмітили, що зазначені кількісні та якісні показники розвитку малого підприємництва в області свідчать про ефективність заходів, які вживаються центральними та місцевими органами виконавчої влади для спрощення дозвільної системи та зменшення адміністративних бар'єрів. Тому активна робота за участі підприємницької громадськості щодо створення на Сумщині сприятливих умов для започаткування та ведення власної справи буде продовжена і в 2014 році.