ОБЛАСНА ВЛАДА ПРАЦЮЄ НАД ВИКОНАННЯМ ДОРУЧЕННЯ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ПО ВІДКРИТТЮ ЦЕНТРІВ НАДАННЯ АДМІНІСТРАТИВНИХ ПОСЛУГ

17 грудня відбулося урочисте відкриття центру надання адміністративних послуг Сумського району.

У церемонії відкриття взяли участь директор Департаменту економічного розвитку і торгівлі Сумської обласної державної адміністрації Олександр Сітак, голова Сумської райдержадміністрації Петро Кідіменко, представники дозвільних органів.

Виступаючи на церемонії відкриття, Сітак О.М. зазначив, що створення зручних і доступних умов для отримання адміністративних послуг є однією з головних задач, що має вирішуватися місцевими органами державної влади та органами місцевого самоврядування. Адже саме за якістю послуг кожен громадянин оцінює турботу влади про нього. Реалізація цієї задачі особливо актуальна для України в цілому та Сумщини зокрема, які поставили для себе мету привести систему надання державних послуг у відповідність до європейських стандартів, а також вимог, що ставить перед нами Президент України.

Законом України «Про адміністративні послуги» на міські ради та районні державні адміністрації покладено обов’язки з утворення центрів надання адміністративних послуг в термін до 1 січня 2014 року. Для реалізації вимог цього Закону головою Сумської обласної державної адміністрації у травні 2013 року було затверджено План заходів щодо приведення діяльності центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП) у відповідність з вимогами чинного законодавства.

З метою надання фінансової підтримки на облаштування ЦНАП обласною державною адміністрацією були вжиті всі необхідні заходи щодо виділення та своєчасного перерахування з державного бюджету коштів на придбання оргтехніки та меблів в сумі 68 тис. гривень на кожне місто та район. В цілому це складає 1,7 мільйонів гривень, які сьогодні додатково залучені в економіку області.

Таким чином обласною державною адміністрацією була надана вся необхідна організаційна, фінансова та методологічна підтримка для виконання вимог Закону України “Про адміністративні послуги” на території міст і районів області та створення 25 центрів надання адміністративних послуг.

Вітаючи присутніх із відкриттям центру, робота якого спрямована на те, щоб усунути бюрократичні перешкоди для отримання громадянами тих чи інших довідок та документів, голова райдержадміністрації П. Кідіменко зазначив, що місцева влада докладає усі зусилля для того, щоб жителям району було зручно отримати ту чи іншу адміністративну послугу, що визначена відповідним Законом України. Тому районна державна адміністрація також внесли значний внесок у створення центру надання адміністративних послуг. Тут створено належні умови для прийому та обслуговування громадян.

Після офіційного відкриття усі присутні мали змогу ознайомитися з роботою Центру надання адміністративних послуг.

Центр надання адміністративних послуг розміщується на другому поверсі адміністративного корпусу районної державної адміністрації. Загальна площа Центру складає 100 м2. Центр повністю укомплектований комп’ютерноюта офісною технікою: 10 комп’ютерів, принтер, 4 сканери, 2 телефони, факс.

У приміщені Центру розміщені інформаційні стенди зі зразками заповнення заяв та необхідних для отримання адміністративних послуг документів, надруковані довідково-інформаційні матеріали щодо надання адміністративних послуг. У приміщенні ЦНАП забезпечено вільний доступ до мережі Інтернет для суб’єктів звернень та встановлено скриньки для висловлювання суб’єктами звернень зауважень і пропозицій щодо якості надання адміністративних послуг.

Через центр надання адміністративних послуг Сумського району надаються 44 найбільш затребувані в районі адміністративні послуги.