ВІДБУЛОСЬ ПІДСУМКОВЕ ЗАСІДАННЯ РАДИ ПІДПРИЄМЦІВ ПРИ СУМСЬКІЙ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

5 грудня 2013 року проведено засідання Ради підприємців при Сумській обласній державній адміністрації, на якому підбито підсумки діяльності ради у 2013 році та складено план її роботи на 2014 рік.

Зустріч проведена за участі заступника голови Сумської облдержадміністрації Яговдика І.О., керівників Департаменту економічного розвитку і торгівлі, Сумської торгово-промислової палати, Центру надання адміністративних послуг м. Суми.

В ході засідання проаналізовано результати роботи ради, на засіданнях якої розглядалися та вирішувалися наступні проблемні питання розвитку малого та середнього підприємництва в області:

23.01.2013 – активізації роботи громадських організацій підприємців на місцях, підготовки переліку заходів щодо ліквідації, протидії та попередження незаконної (стихійної) торгівлі в області. 

10.04.2013 – отримання суб’єктами господарювання технічних умов підключення до електричних та газових мереж. Засідання ради підприємців відбулось за участю представників ПАТ “Сумиобленерго”, ПАТ “Сумигаз”, Сумського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, Сумського територіального підрозділу Національної комісії у сфері енергетики, голови постійної комісії Сумської обласної ради з питань промисловості, енергетики, транспорту, зв’язку, розвитку підприємництва.

13.06.2013 – за участю активістів громадських організацій підприємців, керівництва Сумської області та центральних органів виконавчої влади обговорювалися питання підвищення якості надання адміністративних послуг; проблемні питання у сфері відносин щодо володіння, користування і розпорядження земельними ділянками, процедури та завищення вартості приєднання до електричних та газових мереж, відсутності конкуренції на цьому та суміжних ринках; щодо правової неврегульованості здійснення інтернет-торгівлі; встановлення податковими органами планів по стягненню податків з суб’єктів господарювання; питання відсутності законодавчої бази для створення та функціонування бізнес-інкубаторів; розміру штрафних санкцій інспекції державного архітектурно-будівельного контролю тощо.

22.08.2013 – підбито підсумки обласного конкурсу на звання “Кращий підприємець Сумщини 2013 року” та визначено його переможців.

13.11.2013 – на виїзному засіданні раді підприємців при Сумській обласній державній адміністрації в м. Конотоп спільно з координаційною радою з питань розвитку підприємницької діяльності на території Конотопської міської ради розглянуто звернення голови Конотопського місцевого відділення асоціації платників податків України. За результатами проведеної зустрічі вирішено вжити заходи щодо створення сприятливих умов для розвитку малого підприємництва в місті Конотоп та недопущення порушень законних прав підприємців:

вдосконалити механізм співпраці між органами самоврядування та бізнесом, налагодити взаємний партнерський діалог;

переглянути Положення про порядок провадження торговельної діяльності та надання послуг в сфері побуту і ресторанного господарства на території м. Конотоп;

залучати до розгляду скарг і звернень мешканців м. Конотоп членів координаційної ради та зацікавлених підприємців.

Всього обласною, міськими та районними радами підприємців у 2013 році було проведено 57 засідань.