В ОБЛАСТІ ПРОДОВЖУЄТЬСЯ ОБЛАШТУВАННЯ МЕРЕЖІ ЦЕНТРІВ НАДАННЯ АДМІНІСТРАТИВНИХ ПОСЛУГ

25 листопада 2013 року під головуванням заступника голови Сумської обласної державної адміністрації Ігоря Олександровича ЯГОВДИКА відбулася відео-селекторна нарада з питань створення в області мережі Центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП). У нараді взяли участь голови райдержадміністрацій та міські голови, керівники Департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації.

В ході зустрічі обговорено стан виконання райдержадміністраціями та міськвиконкомами вимог Закону України “Про адміністративні послуги” щодо завершення створення в термін до 1 січня 2014 року ЦНАП на території відповідних міст і районів. Було заслухано інформацію всіх голів райдержадміністрацій та міських голів, розглянуто недоліки при проведенні цієї роботи в кожному місті і районі, а також проблемні питання, які необхідно вирішити до кінця року.

Окремо наголошено на тому, що обласною державною адміністрацією місцевим органами влади та органам місцевого самоврядування була надана вся необхідна організаційна, фінансова та методологічна допомога для виконання вимог Закону України “Про адміністративні послуги” на території міст і районів області.

Зокрема, з метою організаційної підтримки створення ЦНАП обласною державною адміністрацією у травні 2013 року було затверджено План заходів щодо приведення діяльності центрів надання адміністративних послуг у відповідність з вимогами чинного законодавства. З метою надання фінансової допомоги на облаштування ЦНАП обласною державною адміністрацією були вжиті всі необхідні заходи щодо виділення та своєчасного перерахування з державного бюджету коштів на придбання оргтехніки та меблів в сумі 68 тис. гривень на кожне місто та район на загальну суму 1,7 мільйони гривень. Для надання методологічної допомоги щодо практичних питань створення ЦНАП у вересні поточного року для райдержадміністрацій та міськвиконкомів був проведений дводенний семінар-навчання експертами Центру політико-правових реформ (м. Київ) на тему “Вдосконалення діяльності центру надання адміністративних послуг”.

За результатами наради головам райдержадміністрацій та міським головам дано ряд доручень по реалізації до кінця року комплексу заходів з приведення діючих центрів надання адміністративних послуг у відповідність з вимогами чинного законодавства. Крім цього також наголошено на тому, що керівники міст і районів несуть персональну відповідальність за створення на території відповідних адміністративно-територіальних одиниць зручних умов для одержання якісних державних послуг громадянами та суб’єктами господарювання, і зобов’язані забезпечити практичну реалізацію прав, свобод і законних інтересів фізичних та юридичних осіб у сфері надання адміністративних послуг.