ІГОР ЯГОВДИК: «СУМЩИНА ВІДКРИТА ДЛЯ СПІВПРАЦІ З УСІМА КРАЇНАМИ СВІТУ»

Заступники голови облдержадміністрації Ігор ЯГОВДИК і Тамара ІЩЕНКО зустрілися з Консулом Посольства Турецької Республіки в Україні Фатіхом ОЗТЮРКОМ

У ході зустрічі обговорено основні напрямки співпраці в економічній, культурній та освітній галузі, детально зупинилися на можливості залучення інвестицій в Сумську область.

«Ми прагнемо до розвитку двосторонніх відносин, поглиблення економічної співпраці з Турецькою Республікою, спрощення візового режиму між нашими країнами. Переконаний, нам є чого повчитися один у одного», – зауважив Ігор Яговдик.

Він запросив Торгову місію Посольства Туреччини детально ознайомитися з інвестиційними можливостями регіону і зазначив, що Сумщина має багато успішних прикладів реалізації амбітних проектів разом із зарубіжними партнерами. «Інноваційність розвитку, конкурентоздатність та відкритість – головні принципи у діяльності влади, що забезпечують перспективи розвитку», – наголосив посадовець.

«Сумщина першою на території України запропонувала інвесторам європейський принцип двосторонніх відносин – «єдине інвестиційне вікно» – механізм постійної взаємодії влади та бізнесу на всіх етапах реалізації проекту.

За словами Тамари Іщенко, з метою поглиблення співпраці в освітній та науковій сфері, на базі Сумського державного університету доцільно започаткувати курси турецької мови, а у перспективі – відкрити Українсько-Турецький культурний центр.

«В університеті здобувають освіту багато турецьких студентів. Ми прагнемо створити належні умови навчання для всіх іноземних студентів та організувати їм змістовне дозвілля», – наголосила посадовець.