ІГОР ЯГОВДИК: «НА СУМЩИНІ ВІДСУТНЯ МІЖНАЦІОНАЛЬНА ВОРОЖНЕЧА»

Про це заступник голови облдержадміністрації заявив під час робочої зустрічі з Другим Секретарем, Консулом Посольства Республіки Ірак в Україні пані Зіною Мадхат МУХАМД з приводу конфліктної ситуації за участю іноземних студентів СумДУ

«На Сумщині створені всі умови для комфортного та якісного навчання іноземних студентів. Організація навчання та дозвілля у Сумському державному університеті – яскравий приклад толерантних міжнаціональних відносин. У цьому вищому навчальному закладі зараз навчаються 1400 студентів із 50 країн світу, зокрема, 207 з них – із Республіки Ірак», – підкреслив Ігор ЯГОВДИК.

Коментуючи конфліктну ситуацію за участю іноземних студентів СумДУ, посадовець зазначив, що «поодинокі випадки не носять системного характеру. Тим більш немає підстав говорити про існування в регіоні конфліктів на міжнаціональному підгрунті. Ми врахуємо всі нюанси у подальшому вихованні нашої молоді, налагодимо більш тісну співпрацю між обласною владою та іноземними представництвами для запобігання аналогічних ситуацій».

Пані Консул Зіна Мадхат Мухамд передала вітання голові облдержадміністрації  Юрію ЧМИРЮ від Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Ірак в Україні Шорша Халіда САІДА. Дипломат відзначила, що сфера українсько-іракських відносин значно розширилася останнім часом, існує Рада українсько-іракських бізнесменів. За її словами, громадяни Республіки Ірак, які мешкають в Україні, поважно ставляться до українських законів, звичаїв і традицій.