СУМЩИНА ПЛАНУЄ ВИКОРИСТОВУВАТИ СУЧАСНІ ГОЛЛАНДСЬКІ ТЕХНОЛОГІЇ У СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ

Про це йшлося у ході робочої зустрічі голови облдержадміністрації Юрія ЧМИРЯ з Надзвичайним та Повноважним Послом Королівства Нідерланди в Україні Кейсом Ян Рене Кломпенхаувером.

«Хочу відзначити чудову презентацію інвестиційного потенціалу Сумщини у Дипломатичній академії при Міністерстві закордонних справ України. У мене склалося позитивне враження від перебування у вашому місті, яке я із задоволенням відвідав. Із досвіду голландських фірм, які працюють на вашій території, знаю, що на Сумщині будують бізнес-стосунки за принципом відкритості, а це те спільне що спостерігаю між нашими народами», – підкреслив Надзвичайний та Повноважний Посол.

У відповідь Юрій Чмирь зазначив, що Сумщина зацікавлена у тісній співпраці з Королівством Нідерландів, зокрема в економічній сфері. За січень-серпень 2013 року зовнішньоторговельний оборот Сумської області з Нідерландами склав 13 мільйонів доларів США.

«Сьогодні на нашій території діє практичний механізм європейського стандарту ведення бізнесу. Ми тримаємо високу динаміку залучень іноземних інвестицій та готові до більш продуктивної взаємовигідної співпраці», – підкреслив керівник області.

Кейс Ян Рене Кломпенхаувер підкреслив, що йому імпонуєпідхід Сумщини до залучення іноземних інвестицій, відтак запропонував реалізувати конкретний напрям.

«Голландія вважає себе супердержавою у сільському господарстві, перш за все завдячуючи високорозвиненим технологіям. Якщо використати  наші технології, потенціал Сумщини та спільне бажання працювати на одній території – разом ми можемо виробляти готовий продукт для подальшого експорту до країн Європейського Союзу», – запропонував пан Посол.  

«Безумовно, нас цікавить співпраця в аграрному секторі, найбільше – у переробній галузі. Ми готові використовувати сучасні голландські технології для подальшого розвитку сільського господарства, щоб виходити на нові ринки збуту», – резюмував Юрій Чмирь.

Що стосується інших напрямів співпраці, враховуючи досвід Королівства Нідерландів, Сумщина планує напрацювати кілька проектів в індустрії дизайну.