ЮРІЙ ЧМИРЬ: «У РЕГІОНІ ЗАПРОВАДЖЕНО ЄВРОПЕЙСЬКІ СТАНДАРТИ ВЕДЕННЯ БІЗНЕСУ»

На цьому наголосив голова облдержадміністрації у ході презентації економічної та інвестиційної привабливості Сумщини у Дипломатичній академії при Міністерстві закордонних справ України

«Ми впевнено заявляємо: з нами доцільно будувати майбутнє, налагоджувати партнерські відносини. Маємо багато успішних прикладів реалізації амбітних проектів разом із нашими зарубіжними партнерами. Інноваційність розвитку, конкурентоздатність та відкритість, що є головними принципами у діяльності влади, забезпечують перспективи розвитку», – зазначив керівник області.

За словами Юрія Чмиря, Глава держави Віктор ЯНУКОВИЧ відзначив європейський підхід регіону до розвитку територій. У 2010 році Сумщина першою на території України запровадила «єдине інвестиційне вікно» – європейський принцип двосторонніх відносин.

«Це механізм постійної взаємодії влади та бізнесу на всіх етапах реалізації проекту, у тому числі – до випуску готової продукції. Сьогодні кожен інвестиційний проект Сумщини включає «календарний графік» реалізації, останній має силу «обласного закону» до виконання», – зазначив  Юрій Чмирь.

За інформацією керівника області, за три роки європейським механізмом ведення бізнесу в області вже скористалося майже 20 компаній. Серед них найпотужніші – ТОВ «Гуала Кложерс Україна», ЗАТ «Крафт Фудз Україна», ПАТ «Сумський завод «Насосенергомаш», ПАТ «Технологія», ВАТ «Фармак», ПАТ «Бель Шостка Україна», ТОВ «Керамейя», ТОВ «Агробізнес ТСК» та інші.

«Нам імпонує модель взаємодії влади та бізнесу у питаннях регіонального розвитку. Динамічність, прагматизм та амбітність місцевого керівництва гарантує позитивну динаміку та створення сприятливих умов для залучення іноземного капіталу», – зазначив  директор Європейського Банку Реконструкції і Розвитку в Україні Шевки АДЖУНЕР.

«Я хотів би поздоровити жителів Сумщини з тим, що на їхній території діють прозорі та відкриті механізми. Саме тому Європейський банк реконструкції та розвитку інвестує та готовий і надалі вкладати у розвиток бізнесу на Сумщини. Бажаю іншим регіонам України, щоб вони настільки ж активно співпрацювали з підприємцями», – додав він.