УКРАЇНА – ПЕРША З ДЕРЖАВ СХІДНОГО ПАРТНЕРСТВА, ЯКА ПЛАНУЄ ПІДПИСАТИ УГОДУ ПРО АСОЦІАЦІЮ З ЄС

На цьому наголосив Надзвичайний та Повноважний Посол Королівства Нідерландів Кейс КЛОМПЕНХАУВЕР у ході прес-конференції з нагоди проведення Семінару «Торгівля з ЄС в рамках поглибленої та всеохоплюючої зони про вільну торгівлю (ЗВТ+)».

«У рамках політики Східного партнерства, яка спрямована на заохочення партнерських країн до економічної інтеграції, Європейський Союз з 2009 року активно співробітничає зі східними сусідами. Україна стане першою з держав учасниць Програми, яка підпише Угоду про асоціацію з ЄС, включаючи положення про поглиблення зони вільної торгівлі», – підкреслив Надзвичайний та Повноважний Посол Королівства Нідерландів Кейс Кломпенхаувер.  

За його словами, підписання Угоди стимулюватиме розвиток економіки України, модернізацію різних галузей господарювання, що у свою чергу сприятиме щорічному зростанню ВВП, збільшенню обсягу експорту та імпорту.

«Угода про асоціацію та зону вільної торгівлі сприятимуть поглибленню партнерських зв’язків України з Росією. Економічні реформи будуть вигідні для усіх сторін та дозволять у довгостроковій перспективі налагодити тісну співпрацю від Лісабону до Владивостоку», – зазначив посол Королівства Нідерландів.

«За ініціативи голови облдержадміністрації Юрія Чмиря, на Сумщини активізовано роботу з впровадження європейської регіональної політики у сфері розвитку транскордонного співробітництва. Як результат – співробітництво Сумської та Курської областей у рамках Єврорегіону «Ярославна» було високо оцінено під час проведення Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи у Страсбурзі», – підкреслив заступник голови облдержадміністрації Ігор ЯГОВДИК.