В УКРАЇНІ СПРОЩЕНО УМОВИ ВЕДЕННЯ БІЗНЕСУ - СВІТОВИЙ БАНК

Україна очолила список країн, які поліпшили умови ведення бізнесу, у щорічному рейтингу Світового банку та Міжнародної фінансової корпорації Doing Business-2014, піднявшись у ньому одразу на 28 позицій.

Згідно оприлюдненого звіту Україна також посіла 4 місце у світі серед інших держав, які досягли найбільшого прогресу за останні 5 років, впровадивши 29 реформ. Україна була лідером, яка більше за всіх покращила умови ведення бізнесу у 2012/2013 роках, упровадивши реформи в 8 з 10 сфер, які досліджує Doing Business.

Зокрема, часові витрати на дотримання вимог податкового законодавства скоротися на 101 годину. Якщо у минулому році  платник податків витрачав на податкові процедури 492 години на рік, то станом на 1 червня 2013 року  – 390.

Експерти Світового банку відзначили, що скорочення часу стало можливим за рахунок спрощення декларацій для сплати ПДВ та єдиного соцвнеску, а також удосконалення системи електронного звітування.

Крім того, експерти Світового банку відзначили покращення митного адміністрування в Україні після запровадження нового Митного кодексу. У дослідженні вказується,  що Україна зробила міжнародну торгівлю простішою за рахунок більш швидкого оформлення  митних  декларацій та зменшення  фізичних оглядів товарів. Зокрема, час,  необхідний для імпорту товарів в Україну, скорочено  з 33 до 28 днів, експорту – з 30 до 29 днів. Для оформлення експорту необхідно 6 документів, імпорту – 8 документів.

Україну також визначено державою, яка досягла найбільших результатів у поліпшенні регуляторного середовища серед усіх країн у 2012-2013 роках.

У сфері регуляторної політики на Сумщині активно та послідовно впроваджується комплекс заходів, спрямованих на “дебюрократизацію” взаємовідносин місцевої влади та підприємців. З метою зменшення регуляторного тиску на підприємницьке середовище у 2011-2012 роках в області було переглянуто 2873 регуляторних актів, з яких внесено зміни до 75 рішень, а також скасовано 1990 регуляторних актів, що не відповідали принципам державної регуляторної політики.

Про спрощення умов ведення бізнесу в регіоні свідчить також той факт, що у січні-вересні 2013 року суб'єктам господарювання в межах дозвільних центрів було видано 4144 документи дозвільного характеру, що на 21301 документ менше, ніж за аналогічний період 2012 року.