ЗА КРОК ВІД СКАСУВАННЯ ОБОВ’ЯЗКОВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ ПЕЧАТОК

Парламентом прийнято у першому читанні законопроект, який покликаний спростити та здешевити процедури започаткування бізнесу в Україні через відмову від обов’язковості та перехід до добровільності використання печаток суб’єктами приватного права. "За" проголосовало 307 народних депутатів.

Розробником проекту Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення порядку відкриття бізнесу» (реєстр.№2258а) є Держпідприємництво.

Зазначимо, що у переважній більшості держав законодавством не вимагається обов’язкове застосування печатки суб’єктами господарювання, проте її наявність є звичаєм місцевого ділового обороту.

В Україні відмова від обов’язковості застосування печаток суб’єктами господарювання не позбавить документів їх захищеності. Оскільки у документах достатньо зазначення лише особистого підпису суб’єкта приватного права. Адже власний підпис не можна загубити, сховати, забути в якомусь місці, передати іншій особі тощо. Його майже неможливо підробити.

Окрім зазначеного, проект також передбачає:

– скасування вимоги про справляння реєстраційного збору за проведення державної реєстрації;

– унормування та розширення обсягу відомостей з ЄДР;

– здійснення державної реєстрації без обов’язкового використання електронного цифрового підпису;

– подання державному реєстратору під час реєстрації відомостей, необхідних для реєстрації підприємця, як платника податку на додану вартість, єдиного податку.