РЕЄСТР ЗБИТКІВ ДЛЯ УКРАЇНИ

2 квітня оголосили про запуск Міжнародного Реєстру збитків на Міжнародній конференції «Відновлення справедливості для України  в нідерландському місті Гаага в присутності міністрів іноземних справ та міністрів юстиції країн Євросоюзу.

Міжнародний Реєстр збитків – це перша складова Глобального Компенсаційного механізму, розробку якого ініціювало Міністерство юстиції України ще у травні 2022 року разом з міжнародними партнерами. Компенсаційний механізм складається з Реєстру збитків, Компенсаційної комісії та Фонду.Створено всі органи управління Реєстру. Рада Реєстру прийняла пакет правил і положень Реєстру необхідних для запуску. Він включає правила подання, обробки та внесення заяв, а також категорії заяв, прийнятних для внесення до Реєстру збитків.

Категорії заяв включатимуть: втрату життя, катування та сексуальне насильство, а також тілесні ушкодження, примусове переміщення та примусове переселення осіб, втрату майна та доходу, інші форми економічних збитків, пошкодження критичної інфраструктури та інших державних об’єктів, збитки, завдані історико-культурній спадщині, збитки навколишньому середовищу тощо.

Спочатку процес подачі заяв відкрито для однієї категорії заяв, а саме щодо пошкодженого та знищеного житлового нерухомого майна. Таке рішення зумовлене міркуваннями ефективності та швидкості розробки цифрової платформи Реєстру, оскільки ця категорія є найбільш  підготовленою з точки зору наявних доказів у необхідній електронній формі. Початок подання заяв щодо  цієї категорії збитків також значно полегшить підготовку процесу подання заяв у інших, більш складних категоріях.