ЗАПОЧАТКОВУЄМО НОВИЙ ЕТАП СПІВРОБІТНИЦТВА З ЄВРОПЕЙСЬКИМ ІНВЕСТИЦІЙНИМ БАНКОМ

Ця теза була визначальною під час зустрічі першого заступника начальника Сумської обласної військової адміністрації Тарас САВЧЕНКО з Головою Постійного представництва Європейського інвестиційного банку в Україні Жаном-Еріком С. де Загоном.

До зустрічі також долучилися представники Офісу Координаторки системи ООН в Україні, ПРООН та Департаменту міжнародного співробітництва та економічного розвитку Сумської ОДА.

Під час зустрічі було обговорено попередній досвід співпраці Сумщини з партнерами з ЄІБ та ПРООН, можливості та перспективи для поглиблення співробітництва. Наразі на Сумщині у рамках проєкту МТД «Технічна допомога кінцевим бенефіціарам Надзвичайної кредитної програми для відновлення України та Програми з відновлення України» реалізується 4 проєкти у межах Конотопської та Роменської громад. Розпорядженням Кабінету Міністрів України на реалізацію цих проєктів у 2024 році уже виділено 110 млн гривень.

Водночас, у ході зустрічі наші партнери поділились своїм баченням пріоритетних напрямків співпраці, зокрема у межах Стратегії відновлення та розвитку економіки Сумської області на 2022-2024 роки. Представники ОВА запропонували поглиблення кооперації у цих сферах разом з можливістю допомоги у вирішенні поточних питань області.

Партнери повідомили про значне збільшення можливостей для підтримки проєктів Сумської області у рамках конкурсних пропозицій Програми з відновлення України, що зумовлено переходом до третього етапу підтримки України від ЄІБ.

За результатами зустрічі було домовлено про продовження співпраці, проведення нових зустрічей, зокрема у квітні,  що мають на меті залучення більших інвестицій та започаткування нових проєктів, які мають на меті розвиток громад Сумської області.

 

Більше про міжнародну діяльність на Сумщині читайте на сторінці Регіонального офісу міжнародного співробітництва Сумської області

 Регіональний офіс міжнародного співробітництва – ініціатива Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, що має на меті розвиток взаємодії місцевих та регіональних влад з міжнародними партнерами, які прагнуть співпрацювати на рівні області та територіальної громади.