ПЕРШЕ ЗАСІДАННЯ РАДИ ПАРТНЕРІВ ВІДНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ ОБЛАСТІ

Рада партнерів покликана посилити спільні зусилля влади, міжнародних донорів та бізнесу щодо підтримки і розвитку області, забезпечити ефективну координацію дій та інформаційну взаємодію для досягнення мети

Як зауважив начальник обласної військової адміністрації Володимир АРТЮХ, ідея створення такого органу виникла під час координаційного форуму, що проводився влітку обласною адміністрацією та підтримки стратегічних партнерів з ООН. Цей задум ефективно втілився у життя і вже дає свої позитивні результати.

«Міжнародна фінансова, матеріальна, ресурсна, технічна та гуманітарна допомога суттєва для Сумщини і відчутна у кожній громаді. У складні часи область отримала підтримку вже діючих ініціатив та запровадження нових проєктів – в результаті міжнародними партнерами було залучено щонайменше 700 мільйонів гривень минулого року. Ще 300 мільйонів гривень уже сплановано на найближчу перспективу для реалізації важливих ініціатив у громадах. Це дає впевненість говорити про необхідність переходу від гуманітарної допомоги до підтримки і розвитку економіки та нарощення потенціалу регіону», – сказав Володимир Артюх.

Представники влади, ключових міжнародних донорів, бізнесу і громадськості обговорили пріоритети надання допомоги для економічного відновлення Сумської області у 2024 році та інструменти, завдяки яким вдасться підвищити ефективність співпраці.

Перший заступник голови ОВА Тарас САВЧЕНКО презентував бачення взаємодії та підтримки Сумщини світовою спільнотою через призму реалізації ключових орієнтирів Стратегії відновлення і розвитку економіки області, пріоритети якої корелюються з цілями сталого розвитку ООН та європейськими цінностями. Він представив основні досягнення, перспективні флагманські проєкти та висловив пропозиції для підвищення ефективності співпраці.

Представники міжнародних партнерів презентували заплановані для реалізації на Сумщині ініціативи. Територіальний менеджер Міжнародної організації з міграції (МОМ) Роберт Аллен МОМІНІ, спеціаліст з впровадження програм Продовольчої та сільськогосподарської програми ООН (ФАО) Кіял АКМАТБЕК повідомили про пріоритетні сфери діяльності організацій, критерії реалізації програм зі стимулювання економіки, аграрної сфери тощо.

Організовані тематичні дискусії для членів Ради партнерів та обговорення питань розвитку економічного сектору, сільського господарства та людського капіталу сприяли налагодженню взаємодії та напрацювань щодо майбутнього портфеля проєктів.

 

Більше про міжнародну діяльність на Сумщині читайте на сторінці Регіонального офісу міжнародного співробітництва Сумської області: https://gue.sm.gov.ua/index.php/uk/regionalnij-ofis-mizhnarodnogo-spivrobitnitstva.

Регіональний офіс міжнародного співробітництва – ініціатива Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, що має на меті розвиток взаємодії місцевих та регіональних влад з міжнародними партнерами, які прагнуть співпрацювати на рівні області та територіальної громади.