СУМСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ ТА «ОЩАДБАНК» ОБ’ЄДНУЮТЬ ЗУСИЛЛЯ ДЛЯ ПОСИЛЕННЯ ЕКОНОМІКИ РЕГІОНУ

Меморандум про співпрацю підписали начальник Сумської ОВА Володимир АРТЮХ та голова правління АТ «Ощадбанк» Сергій Наумов

Цей крок відкриває нові можливості для підтримки малого бізнесу області та залучення інвестиційного потоку, сприятиме розвитку економічного потенціалу регіону. Завдяки спільній роботі банк розширить перелік кредитних пропозицій для підприємців, а місцева влада, в свою чергу, долучиться до заходів зі здешевлення позик у рамках можливостей свого бюджету.

Начальник Сумської ОВА висловив подяку представникам банку за важливий внесок у розвиток регіону, плідну багаторічну співпрацю та підтримку економіки Сумської області.

«Ви єдині, хто активно працює в червоній зоні прикордоння, надаючи важливі послуги населенню. Разом ми зможемо зробити ще більше, допомагаючи людям, бізнесу жити і працювати у складних умовах воєнного часу, освоювати нові професії, налагоджувати і розвивати виробництво», – підкреслив Володимир Артюх.

Після повномасштабного вторгнення російської федерації, держава та обласна влада активно працюють в напрямку підтримки бізнесу. Так,  з моменту початку реалізації Державної програми «Доступні кредити 5-7-9%», підприємці Сумщини отримали кредитні кошти 6,4 млрд гривень.

У 2023 році суб'єкти господарювання були прокредитовані на суму 1,9 млрд гривень, зокрема 524 млн гривень було надано Ощадбанком.

На зустрічі представниками банку був презентований проєкт «Територія розвитку», основними напрямками якого є переробка сировини та створення кінцевого продукту для експорту, фінансування енергообладнання, релокація підприємств до безпечніших регіонів, а також участь у державних та міжнародних грантових програмах фінансування бізнесу.

На 2024 рік в рамках проєкту «Територія розвитку» передбачено реалізацію ряду ключових напрямків, зокрема створення інноваційних бізнес-локацій, що сприятимуть розвитку господарської діяльності, та розмінування сільсько-господарських угідь фермерів.

Окремим важливим напрямком проєкту є забезпечення пільговими кредитами учасників бойових дій та членів їхніх сімей.

«Ветерани, учасники бойових дій або члени їхніх родин мають право взяти участь у грантовій програмі та отримати фінансову допомогу до 1 мільйона гривень на відкриття власного бізнесу, реалізації стартапу або бізнес-ідеї. Така програма є інструментом для реалізації та соціальної адаптації демобілізованих військових», – наголосила членкиня правління АТ «Ощадбанк» Наталія Буткова-Вітвіцька.

За її словами, 60% опитаних демобілізованих військових виявили бажання займатися власною справою.