PARTNERING IN BUSINESS WITH GERMANY

Програма Федерального міністерства економіки та захисту клімату для менеджерів «Fit for Partnership with Germany» продовжена в Україні з новою назвою «Partnering in Business with Germany».

Представники Департаменту міжнародного співробітництва та економічного розвитку Сумської обласної державної адміністрації, Сумської торгово-промислової палати та Сумського центру підтримки бізнесу взяли участь в конференції стейкхолдерів Програми Федерального міністерства економіки та захисту клімату для менеджерів «Fit for Partnership with Germany», яку реалізує в Україні компанія Deutsche Gesellschaft für internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. На зустрічі також були присутні партнери Програми з різних регіонів України, а також з Єгипту, Грузії, Молдови та Тунісу.

Програма «Fit for Partnership with Germany» дає змогу українським підприємцям та менеджерам підвищувати професійні компетенції у сфері ведення бізнесу, а також набувати нових навичок для ведення зовнішньоекономічної діяльності, встановлювати ділові контакти з німецькими та іншими іноземними партнерами, сприяти просуванню української продукції та послуг на міжнародних ринках.

Світлана Степащенко, керівник проектного офісу Програми «Fit for Partnership with Germany» в Україні повідомила, що в ній беруть на сьогодні участь 17 країн світу, в тому числі і Україна з 2001 року. За цей час в рамках програми кваліфікацію підвищили 1864 менеджери з різних куточків нашої держави, у тому числі із Сумщини – 102 представника.

Учасники Програми - це представники бізнесу (юридичні особи і фізичні особи-підприємці) аграрного виробництва (фермерські господарства, виробники органічної продукції), промисловості, будівельної галузі, медицини та ін. На Сумщині ними стали представники підприємств: ТОВ «Завод Кобзаренка», ТОВ Керамейя, ТОВ «Кусум фарм», ПАТ «Сумське машинобудiвне науково-виробниче об'єднання», Концерну «Нікмас», ЗАТ «Демпург», ТОВ «Сумифітофармація», ТОВ «Спецодяг», ТОВ «Гледфарм», ТОВ «Фармахім», ТОВ «Трави України», Сумської обласної інфекційної клінічної лікарні ім. З.Й. Красовицького, Сумської районної лікарні, Роменської районної лікарні, медичного центру «Флоріс-С», Сумського психоневрологічного диспансеру та багато інших.

Географія учасників Програми в нашій області - це менеджери з міст Суми, Шостка, Глухів, Ромни та Білопільської, Конотопської, Роменської, Сумської, Ямпільської та Липоводолинської територіальних громад.

Наразі Програма не лише підтримує розвиток українського підприємництва, але й працює задля відбудови нашої країни. Нові контракти з німецьким бізнесом і спільні проекти дозволяють підприємцям підтримати власний бізнес, зберегти робочі місця, розширювати напрями діяльності та виходити на нові ринки. Водночас у 2023 році завдяки Програмі було досягнуто домовленостей щодо лікування українських пацієнтів у Німеччині, включено українські медичні заклади у програму німецько-українського партнерства, відновлено низку логістичних ланцюжків, організовано доставку гуманітарних вантажів до низки регіонів тощо.

Участь України у Програмі «Fit for Partnership with Germany» («Готуйтесь до співпраці з Німеччиною») було продовжено ще на 3 роки. Нова назва Програми - «Partnering in Business with Germany» («Партнерство в бізнесі з Німеччиною»).

На 2024 рік програма планує провести відбори в групи, які були актуальними і в 2023 році. Це бізнес-сесії за напрямами: «Сільське господарство та харчова промисловість», «Industry 4.0 – Діджиталізація», «Будівництво та енергоефективність», «Екологічна утилізація відходів», «Менеджмент у сфері охорони здоров’я» та нові групи: «Циркулярна економіка» і «Енергоефективність та альтернативні джерела енергії».

Для участі в програмі необхідно заповнити аплікаційну форму та пройти інтерв’ю з представниками проектного офісу програми в Україні (https://ukraine.managerprogramm.de/).

За консультаціями можна звернутись до Сумської партнерської платформи:

  • Контактні особи: Леонід Троян / Світлана Громенко
  • Тел.: +38 050 40-54-230 / +38 050 96-25-162
  • Адреса: м. Суми, майдан Незалежності, 2.
  • Е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

___

Більше про міжнародну діяльність на Сумщині читайте на  на сторінці Регіонального офісу міжнародного співробітництва Сумської області: http://surl.li/kwlbl

Регіональний офіс міжнародного співробітництва – ініціатива Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, що має на меті розвиток взаємодії місцевих та регіональних влад з міжнародними партнерами, які прагнуть співпрацювати на рівні області та територіальної громади.