МІЖРЕГІОНАЛЬНИЙ СТАДІ-ТУР КРАФТОВИХ ВИРОБНИКІВ - ВІДНОВЛЕННЯ ДІЛОВОЇ АКТИВНОСТІ НА СУМЩИНІ

26-27 жовтня 2023 року в Сумській області відбувся міжрегіональний стаді-тур крафтових виробників.

Представники бізнесу представили власну продукцію, напрацювали контакти для співпраці та дізналися, які є можливості для бізнесу в умовах війни.

Захід відбувся завдяки співпраці Сумської обласної військової адміністрації з громадською організацією «Розвиток бізнес-сектору України» та Сумською торгово-промисловою палатою в рамках проекту «Відновлення економіки на звільнених територіях» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

26 жовтня «крафтовики» з 6-ти областей України мали змогу побачити, як працюють колеги в галузі на Сумщині. Вони відвідали кілька підприємств, зокрема з перероблювання конопель, виробництва батончиків на основі сухофруктів, виробництва посуду, переробки та консервування фруктів та овочів, виробництва сирів.

Наступного дня, 27 жовтня, у Сумах відбулася конференція «Крафтове виробництво – перспективний вектор розвитку регіональної економіки». Підприємці, представники центральної та регіональної влади, експерти обговорили проблеми підприємництва в умовах війни, розповіли про підтримку бізнесу в постраждалих регіонах та презентували можливості.

«Для нас, у Міністерстві економіки, дуже важливо, щоб бізнес, підприємці, які тримають економічний тил, знали про всі можливості, які дає держава для розвитку та створення бізнесу. Завжди намагаюся всюди розповідати про державну програму «єРобота» - це можливість отримати гранти від держави на розвиток та створення власної справи. Вона діє з середини минулого року», - зазначила Тетяна Бережна, заступник Міністра економіки України.

Тарас Савченко, перший заступник голови Сумської ОВА наголосив, що для прифронтового міста такий проєкт – це важлива подія:

«Сам факт того, що в прикордонній Сумщині йде суспільне, економічне життя, відбуваються заходи – це вже потужний сигнал, як і всередині регіону, так і поза його межами, що життя триває і потрібно зберігати стійкість, міцність і віру в майбутнє. На Сумщині попри обстріли триває життя, люди планують і реалізують свої проєкти, підтримують один одного, й допомагають. Ми згуртовані, нас підтримують міжнародні партнери, зокрема USAID, та центральні органи влади. Найбільш важлива частина нашої аудиторії – це підприємці. Вдячний Вам, що залишилися на Сумщині, не релокувалися, і незважаючи ні на що продовжуєте виробляти прекрасні й унікальні речі й продукти».

У рамках конференції відбулася виставка продукції крафтових виробництв – учасників проекту, де 18 суб’єктів господарювання мали змогу презентувати свої вироби, поспілкуватися та обмінятися контактами й обговорити подальшу співпрацю із колегами по галузі.

Більше фотоматеріалів: https://www.facebook.com/dmsersoda/posts/643131674637768