МИРОТВОРЧА ОРГАНІЗАЦІЯ НІДЕРЛАНДІВ ВІДВІДАЛА СУМЩИНУ

08 серпня 2023 року відбулась зустріч з представниками найбільшої миротворчої організації Нідерландів «РАХ» (ПАКС) Вільбертом ван дер Зейденом, Маріке Дроохсма та Массімо Марко Гранді щодо налагодження співпраці. У складі делегації були також представники ГО «Центр Доброчин», ГО «Чернігівський Центр Прав Людини».

Під час зустрічі обговорювались питання подальшої співпраці та надання допомоги цивільним та військовим/поліцейських особам, зокрема проведення тренінгів за напрямками: культура діалогу, реалізація ініціатив з відновлення Сумщини, у тому числі відновлення довкілля, розмінування тощо.

«РАХ» (ПАКС) – це об’єднання Міжцерковної Ради Миру (IKV) та відділення міжнародної мережі Pax Christi в Нідерландах. У 2006 році ці дві організації об’єдналися і тепер працюють як одна структура під назвою «РАХ». Із 2013 року «РАХ» уважно стежить за розвитком подій в Україні. Дослідницькі місії почалися у 2014 році, а вже у 2015 році розпочато перший проєкт в Україні.

Основними напрямками діяльності «РАХ» є захист цивільного населення під час збройного конфлікту та сприяння розвитку інклюзивності та стійкості у різних суспільних сферах.