УКРАЇНСЬКІ ПІДПРИЄМСТВА МОЖУТЬ ОТРИМАТИ В ОЩАДБАНКУ ГРАНТОВУ ПІДТРИМКУ ВІД УРЯДУ НІМЕЧЧИНИ

Ощадбанк розпочав реалізацію програми з надання грантової підтримки при фінансуванні  підприємств мікро-, малого та середнього бізнесу.

Програма «Доступ до фінансування та підтримка стійкості ММСП в Україні» фінансується урядом Німеччини та реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH у співпраці з  Deutsche Sparkassenstiftung für international Kooperation (DSIK) та Фондом розвитку підприємництва (ФРП).

Грантова підтримка від уряду Німеччини становить до 30% вартості проєкту. До участі в програмі розглядаються проєкти з цільовим використанням коштів на закупівлю, модернізацію та реконструкцію основних засобів, а також поповнення обігових коштів. Максимальна сума проєкту становить  240 тис. євро без ПДВ у гривневому еквіваленті. В програмі можуть взяти участь будь-які юридичні особи приватної форми власності, зареєстровані в Україні.

Другим компонентом програми є підвищення підприємницького потенціалу та розвиток компетенцій ММСП за допомогою фахового супроводу бенефіціарів проєкту менеджмент-консультантами Всеукраїнської асоціації консультантів з управління «CMC-Ukraine». Представники бізнесу отримуватимуть консультації щодо широкого спектра тем, зокрема з розширення ринків збуту (включаючи експорт), розробки та адаптації стратегій, операційної та виробничої ефективності, цифрової трансформації, релокації бізнесу.

Згідно з умовами програми заявки на грантову підтримку приймаються до 25 квітня 2023 року.

Кредитування бізнесу здійснюється в рамках Меморандуму про співпрацю у фінансуванні підприємств ММСБ в межах програми міжнародної технічної допомоги «Застосування та імплементація Угоди про асоціацію між ЄС та Україною у сфері торгівлі».

Матеріал: https://www.oschadbank.ua