ЗАЛУЧЕННЯ МІЖНАРОДНОЇ ТЕХНІЧНОЇ ДОПОМОГИ

Це питання було обговорене Сумської обласною державною адміністрацією – обласною військовою адміністрацією на онлайн-нараді за участю Агенції регіонального розвитку Сумської області та представників територіальних громад регіону, та щодо активізації роботи, направленої на залучення міжнародної технічної допомоги для відновлення та розвитку громад області.

 Під час наради тво начальника Сумської обласної військової адміністрації Тарас САВЧЕНКО зазначив про та перспективи залучення міжнародної технічної допомоги, грантових проєктів і програм для відновлення та розвитку територій Сумської області, створення банку проєктних ідей та перспективи міжмуніципальної співпраці для покращення результатів залучення та реалізації таких проєктів (програм).

 Директор Департаменту економічного розвитку і торгівлі Олександр КУЧКОВ підкреслив наявність активних громад, які були учасниками навчання з проєктного менеджменту та важливість активізації роботи щодо реалізації грантових проєктів саме у такий важкий час, коли це так важливо для відновлення громад Сумщини.

 Також було зазначено, що в червні та грудні будуть проведені наради, на яких буде розглянуто результати проведеної територіальними громадами роботи із залучення міжнародної допомоги, направленої на відновлення та розвиток Сумської області.

 Упродовж наради представники Сумської та Конотопської міських рад мали змогу поділитися досвідом залучення донорської допомоги та виявили готовність до співпраці з громадами у залученні міжнародної допомоги. На прикладі Сумської МР інші громади побачили галузеве різноманіття залучених проєктів, Конотопська МР показала можливість залучення п’ятої частини у порівняні з бюджетними надходженнями.

 Крім того, директор Агенції регіонального розвитку Сумської області Григорій СТАРІКОВ наголосив, що готовий до тісної співпраці та підготовці заявок разом з громадами.

 За підсумками наради Тарас САВЧЕНКО наголосив, що громади мають бути активними у написанні грантових заявок, об’єднуватися у процесі подання спільних проєктів донорам задля поставленої мети – як найшвидшого відновлення та активного розвитку!