УРЯД АКТИВІЗУВАВ РОБОТУ З ДЕРЕГУЛЯЦІЇ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ТА ПОКРАЩЕННЯ БІЗНЕС-КЛІМАТУ

У 2023 Кабінет Міністрів році планує спростити чи удосконалити близько 40 процедур та умов провадження підприємницької діяльності. Відповідний план заходів, реалізація якого дозволить суттєво спростити ведення бізнесу в Україні ухвалено на засіданні Уряду 31 січня 2023 року.

Реалізація заходів дозволить наблизити українські норми до норм ЄС. Значна частина змін стосуватиметься покращенню бізнес-клімату для мікро-, малого та середнього бізнесу.

Запропонованим планом заходів передбачені завдання щодо підготовки проєктів законодавчих та нормативно-правових актів, спрямованих на створення прогнозованого та ефективного регуляторного поля, у якому буде врегульовано економічні потреби бізнесу та функціональні можливості держави щодо захисту інтересів суспільства.

Зокрема щодо:

  • спрощення адміністративних процедур регулювання господарської діяльності;
  • удосконалення процедур у медичній галузі та соціальній сфері;
  • спрощення умов провадження підприємницької діяльності в аграрній, будівельній, нафтогазовій галузі та електроенергетиці, у галузях транспорту, логістики, інформаційних і електронних технологій, у сферах екології, надрокористування, торгівлі, виробництва та реалізації товарів і послуг.

Зокрема, серед запропонованих до удосконалення норм – осучаснення застарілих практик в системі управління автобусними пасажирськими перевезеннями, що сьогодні заважають залучати інвестиції в галузь. Запропоновано спростити процедуру отримання доступу до об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики для розміщення інфраструктури електронних комунікаційних мереж.  Будуть удосконалені санітарні норми для перукарень – пропонується скасувати вимоги щодо наявності певних приміщень, зокрема для прання, кабінету завідуючого, переглянуті норми щодо площ. Спрощені процедури оформлення акта готовності об’єкта будівництва, збільшено періодичність медоглядів водіїв з урахуванням європейського досвіду і т.ін.

Нагадаємо: перегляд регуляторних актів окремо відбуватиметься також за результатами роботи МРГ з питань прискореного перегляду інструментів державного регулювання під головуванням Першого віцепрем’єр-міністра - Міністра економіки України Юлії Свириденко та Віцепрем’єр-міністра – Міністр цифрової трансформації Михайла Федорова.

На першому засіданні МРГ рекомендувала Кабінету Міністрів скасувати 47% чинних інструментів державного регулювання (дозволів, ліцензій, декларацій погоджень тощо.) у сферах, формування політики в яких здійснює Міністерство економіки. Таке безпрецедентне рішення має на меті суттєво розширити економічні свободи в Україні і стимулювати розвиток підприємництва.  В подальшому МРГ розгляне та запропонує рішення щодо оптимізації інструментів, якими опікуються інші міністерства та відомства.

Матеріал: https://www.me.gov.ua/