ПІДБИТО ПІДСУМКИ РЕАЛІЗАЦІЇ У 2022 РОЦІ НА СУМЩИНІ ПРОГРАМИ НАДАННЯ ФІНАНСОВОЇ ДОПОМОГИ БІЗНЕСУ

Підбито підсумки реалізації у 2022 році на Сумщині регіональної програми надання фінансової допомоги суб'єктам господарювання, що постраждали внаслідок надзвичайної ситуації воєнного характеру, за рахунок коштів резервного фонду обласного бюджету.

Зазначена програма була реалізована на виконання розпорядження голови Сумської обласної державної адміністрації – керівника обласної військової адміністрації від 13.06.2022 №180-ОД «Про виділення коштів з резервного фонду обласного бюджету Сумської області на 2022 рік».

Допомогою скористалися суб’єкти мікро- та малого підприємництва, які зазнали збитків в результаті ведення бойових дій внаслідок знищеного та/або пошкодженого нерухомого майна.

Допомога підприємцям надавалася з метою покриття витрат пов’язаних з відновленням, ремонтом, реконструкцією знищеного або пошкодженого нерухомого майна; закупівлею/заміною/ремонтом знищеного або пошкодженого обладнання, яке використовується у виробничій діяльності; закупівлею сировини та матеріалів, які використовуються у виробничій діяльності; збереженням та створенням нових робочих місць (виплати заробітної плати); сплатою податків і обов’язкових платежів до бюджету та інших витрат, необхідних для відновлення господарської діяльності.

Розмір допомоги одному суб’єктові господарювання складав до 100 тис. гривень та надавався на безповоротній основі. На вказані цілі з резервного фонду обласного бюджету Сумської області на 2022 рік було виділено кошти в сумі 7 млн гривень.

На сьогодні така грошова допомога фактично виплачена 92 суб’єктам господарювання на загальну суму 6,9 млн. гривень.

У разі надходження нових заявок від бізнесу зазначена регіональна програма буде продовжена у 2023 році.