ВІКТОР ЧЕРНЯВСЬКИЙ: «СУМЩИНА РОЗШИРЮЄ ЕКСПОРТНУ ДІЯЛЬНІСТЬ»

Підписано Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством закордонних справ України та облдержадміністрацією щодо співробітництва в рамках робочої групи при Міністерстві закордонних справ України.

«Президент поставив перед нами завдання економізувати зовнішню політику, допомогти українським експортерам вийти на зовнішній ринок. Ми  готові співпрацювати з Сумщиною в цьому напрямку», – сказав під час засідання «круглого столу» заступник Міністра закордонних справ України-керівник апарату Андрій ОЛЕФІРОВ.

«Сьогоднішня зустріч спрямована на поліпшення роботи сумських товаровиробників, посилення їх позицій на світових ринках. Ми домовилися з Міністерством закордонних справ України, що підготуємо конкретні матеріали, відпрацюємо пропозиції, які потім втілюватимуться в життя», – зазначив перший заступник голови облдержадміністрації Віктор ЧЕРНЯВСЬКИЙ.

За його словами, успішне просування вітчизняної продукції можливе лише за умови злагодженої співпраці влади та бізнесу, партнерської участі у формуванні заходів загальнодержавної економічної політики, ініціативних дій на регіональному рівні щодо забезпечення належних умов для розвитку та зміцнення конкурентоспроможності підприємств регіону.

Учасники зібрання – представники бізнесу та керівництво області – обговорили актуальні питання й перспективи розвитку зовнішньоекономічної діяльності Сумщини, опрацювали спільні з Міністерством закордонних справ України заходи, спрямовані на поліпшення зовнішньої торгівлі суб’єктів господарювання на найближчу перспективу.

За 2012 рік зовнішньоторговельний обіг Сумщини товарами склав 1 мільярд 800 мільйонів доларів США, експорт – 1 мільярд 122 мільйони доларів США, що на 10,3% більше, ніж в минулому році. Сальдо зовнішньої торгівлі товарами становить 443,3 мільйона доларів США. Зовнішньоторговельні операції проводились з партнерами із 97 країн світу, найбільші поставки здійснювались до Російської Федерації – 52,6%, Узбекистану – 9,5%, Туреччини – 3,45, Білорусі – 3,1%, Ірану – 2,8%, Казахстану та Німеччини – по 2,7, Беніну – 2,4%.